Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP - Jean-Francois Badias)

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters Monte Carlo, keď ruský outsider Andrej Rublev vyradil najväčšieho favorita Rafaela Nadala.


Nadal mal vo včerajšom zápase obrovské problémy na servise, keď po prvom podaní vyhral len 56% loptičiek, po druhom o 14% menej a celkové zapojenie prvého servisu bolo pod hranicou 60%.

Antukový kráľ ponúkol ruskému tenistovi až 15 brejkbalov, prišiel o 7 servisov a zaujímavé je porovnanie z minuloročného Roland Garros, kde v 21 setoch a 7 zápasoch stratil len o jedno podanie viac. Práve podanie bolo podľa slov Rafaela Nadala dôvodom jeho prekvapivej prehry.

“Na tomto zápase nie je čo analyzovať. Pokiaľ čelíte výbornému hráčovi akým Andrej rozhodne je a nehráte dobre, tak jednoducho prehráte,“ povedal úprimne Španiel na úvod tlačovej konferencie.

Problém videl v servise

„Jednoducho mi nešiel v zápase servis a nedokážem si to vysvetliť. Na tréningoch ani v predchádzajúcich zápasoch som nemal žiaden problém, ale dnes to bola úprimne jedna veľká katastrofa. Ak po pár gemoch zistíte, že podanie dnes nebude vašou silnou stránkou, stratíte sebavedomie a sústredíte sa len na to, aby ste ho udržali a neriskovali,“ pokračoval Nadal.

“Rublev hral výborne, treba uznať. Hral agresívne, vedel som o tom. Dole klobúk pred ním, prajem mu to, Andrej je skvelý človek a prajem mu do budúcnosti všetko dobré,“ ocenil na záver kvality svojho súpera antukový kráľ.Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Andrej Martin

Slováci v akcii: Streda 5. máj

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstavila šestica slovenských zástupcov. Andrej Martin prekvapivo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

five + 3 =