Home Najdôležitejšie VIDEO Nadal jubilejný stý zápas zvládol bez straty setu, ale po štvrťfinále sa hneval: Prečo? Nerozumiem tomu

VIDEO Nadal jubilejný stý zápas zvládol bez straty setu, ale po štvrťfinále sa hneval: Prečo? Nerozumiem tomu

by Majo Malinovský
Rafael Nadal

PARÍŽ – Španielsky tenista Rafael Nadal suverénnym spôsobom postúpil do semifinále dvojhry na grandslamovom Roland Garros.


V utorňajšom štvrťfinále si v pozícii turnajovej dvojky poradil s nenasadeným Talianom Jannikom Sinnerom 7:6 (4), 6:4, 6:1.

Video: Roland Garros

V semifinále sa stretne s Argentínčanom Diegom Sebastianom Schwartzmanom. Ten v pozícii nasadenej dvanástky zdolal trojku “pavúka”, Rakúšana Dominica Thiema 7:6 (1), 5:7, 6:7 (6), 7:6 (5), 6:2. Dramatický päťsetový súboj trval 5:10 h.Stý zápas zvládol

Tridsaťštyriročný Nadal nastúpil na svoj jubilejný 100. zápas na obľúbenom parížskom grandslame, ktorý v kariére vyhral celkovo dvanásťkrát. Jeho súboj s Jannikom sa skončil v netypickom čase až o pol druhej v noci.

Rafael Nadal
Rafael Nadal (Foto: TASR/AP – Michel Euler)Risk zo strany organizátorov

“Nerozumiem, prečo sa dnes všetkých päť zápasov hralo na dvorci Philippa Chatriera. Bol to zo strany organizátorov risk. Samozrejme, že nie je ideálne hrať neskoro v noci, ale ešte väčší problém boli podmienky. Na tenis je veľmi chladné počasie, ktoré nevplýva dobre na náš organizmus,” hneval sa Nadal, ktorý sa natrápil len v prvom sete. V ňom prehrával pri podaní súpera 5:6, napokon však uspel v tajbrejku. V ďalšom priebehu dovolil 75. hráčovi svetového rebríčka ATP uhrať iba päť gemov.

https://www.youtube.com/watch?v=BZpk4lEoGQw
Video: YouubeZdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × four =