Home Audio/video VIDEO Na tento titul rozhodne nikdy nezabudne: Alcaraz v Barcelone rozjasal domáce publikum

Carlos Alcaraz, Trofej, ATP Barcelona

BARCELONA – Domáci tenista Carlos Alcaraz triumfoval na antukovom turnaji ATP v Barcelone. Najvyššie nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finále druhého v pavúku Stefanosa Tsitsipasa z Grécka v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Devätnásťročný druhý hráč rebríčka získal tretí titul v sezóne, v ktorej si vylepšil bilanciu na 23 víťazstiev a dve porážky.

Alcaraz síce ako prvý stratil servis, ale okamžite ho získal späť a vyrovnal na 2:2. Brejk bývalá svetová jednotka využila v prvom sete ešte raz, keď zvýšila na 5:3. Prvé dejstvo Alcaraz potom bez problémov dopodával.

V druhom sete stačil Alcarazovi jediný brejk, vďaka ktorému sa ujal vedenia 3:2 a výhodu udržal až do konca zápasu. Pripísal si tak celkovo deviaty titul a prvýkrát v kariére dokázal na okruhu ATP obhájiť turnajový triumf.

Carlos Alcaraz s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Joan Monfort)

24-ročný Tsitsipas sa naopak ani na tretí pokus nedočkal na barcelonskej antuke titulu. Pri oboch predchádzajúcich pokusoch o zisk trofeje v rokoch 2018 a 2021 stroskotal na inej bývalej svetovej jednotke zo Španielska Rafaelovi Nadalovi.

dvojhra – finále: Carlos Alcaraz (Šp.-1) – Stefanos Tsitsipas (Gr.-2) 6:3, 6:4

Zdroj: TASR, ts