Home Audio/video VIDEO Na kurte žiari, v súkromí bojuje so zákernou chorobou: Americká hviezda potvrdila veľké životné rozhodnutie

VIDEO Na kurte žiari, v súkromí bojuje so zákernou chorobou: Americká hviezda potvrdila veľké životné rozhodnutie

by Majo Malinovský
Danielle Collinsová, WTA Miami Open

MIAMI – Na kurte žiari, v osobnom živote bojuje so zákernou chorobou. Americká hviezda Danielle Collinsová na prestížnom podujatí Miami Open potvrdila zásadné rozhodnutie.

Americká tenistka Danielle Collinsová po postupe do semifinále domáceho podujatia v Miami potvrdila svoje rozhodnutie ukončiť v tomto roku profesionálnu kariéru. 30-ročná finalistka predvlaňajšieho Australian Open už túži po založení rodiny, ale to jej výrazne komplikuje zákerná choroba reumatoidná artritída, na ktorú sa lieči.

Žije s chronickým zápalovým ochorením

“Žijem s chronickým zápalovým ochorením, ktoré ovplyvňuje vašu schopnosť otehotnieť,” povedala novinárom Collinsová, ktorá o svojej diagnóze informovala už predtým v roku 2019.“Je to veľmi osobná situácia. Z času na čas to vysvetľujem. Nakoniec, je to moja voľba. Ide o oveľa viac než len tenis a kariéru. Svoju kariéru si užívam, baví ma to. Ale toto je naozaj veľké životné rozhodnutie a to by malo byť celkom pochopiteľné,” dodala Collinsová, ktorá je bývalou svetovou sedmičkou a na konte má dva tituly z turnajov WTA.

“Mám pocit, že som svoje rozhodnutie musela veľmi zdôvodňovať. Myslím, že keby som bola chlap, asi by som to tak vysvetľovať nemusela,” zakončila Američanka.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four × one =