Home Audio/video VIDEO Murrayho úspešný vstup do Wimbledonu: Obrovské zlyhanie v treťom sete ho výhru nakoniec nestálo

VIDEO Murrayho úspešný vstup do Wimbledonu: Obrovské zlyhanie v treťom sete ho výhru nakoniec nestálo

by Roderik Pastier

LONDÝN – Britský tenista Andy Murray zvládol úvodný duel na Wimbledone. Vo včerajšom zápase zdolal Gruzínca Basilašviliho po setoch 6:4, 6:3, 5:7 a 6:3, pričom v treťom sete nevyužil vedenie 5:0.


Dvojnásobný šampión od úvodu stretnutia výborne servoval, pridal sa k nemu aj Basilašvili a až do stavu 5:4 sme neboli svedkami žiadneho brejkbalu. V desiatej hre Murray prvýkrát v zápase prelomil podanie Gruzínca a po 43 minútach viedol 1:0.

Druhý set mal podobný obraz aj napriek tomu, že zo strany 28. hráča sveta prišlo k zlepšeniu na riterne. Basilašvili však nevyužil dva brejkbaly v piatej, resp. v siedmej hre a zákonite za to pykal. Brit opäť v koncovke strhol víťazstvo v sete na svoju stranu a viedol prekvapivo 2:0.

Obrovské zlyhanie Murrayho v treťom sete

Frustrovaný Basilašvili pôsobil od úvodu tretej sady odovzdaným dojmom, snáď po 15 minútach už prehrával 0:5 a Murray podával na víťazstvo v zápase. Diváci však v nasledujúcich momentoch ostali ako obarení, keď ich miláčik stratil sedem gemov v rade a s britským tenistom to vyzeralo zle-nedobre.Aktuálne 118. hráčovi sveta výrazne pomohla približne dvadsaťminútová pauza, po ktorej našiel dostatok síl na to, aby doviedol zápas do víťazného konca. Držiteľ voľnej karty narazí v ďalšom kole na víťaza zápasu medzi Rakúšanom Ottem a Francúzom Rinderknechom, ktorý sa bude dohrávať dnes.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × four =