Andy Murray, Joe Salisbury
Andy Murray a Joe Salisbury (Foto: TASR/AP - Seth Wenig)

VIDEO Murray už dosníval sen o treťom zlate z olympiády: Cítim sa zdrvený, šport vie byť niekedy krutý

TOKIO – Britský tenista Andy Murray nedosiahne v Tokiu na svoju tretiu zlatú olympijskú medailu. S krajanom Joeom Salisburym prehrali v stredu vo štvrťfinále štvorhry s chorvátskym párom Marin Čilič, Ivan Dodig 6:4, 6:7 (2) a 7-10.


Murray a Salisbury nevyužili v druhom sete náskok 4:2, prehrali ho v tajbrejku a na súperov nestačili ani v tzv. supertajbrejku. Z tokijskej dvojhry sa Murray odhlásil pre svalové problémy a odporúčanie lekárov, aby na hrách neabsolvoval dve súťaže. Brit získal zlato vo dvojhre na OH 2012 v Londýne i 2016 v Riu de Janeiro, z Londýna má aj striebro v mixe.

“Po tejto prehre sa cítim zdrvený, šport vie byť niekedy krutý. Dúfal som, že to dopadne lepšie, ale stáva sa. Ak to bola moja rozlúčka s olympijskými hrami, chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli počas tých rokov. Bolo pre mňa obrovskou cťou reprezentovať Veľkú Britániu na štyroch OH. Získal som tu niektoré z najkrajších spomienok v mojom živote,” citovala 34-ročného Murrayho oficiálna stránka podujatia.Čilič s Dodigom sa v semifinále stretnú s novozélandskou dvojicou Michael Venus a Marcus Daniell.

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Viktória Kužmová

VIDEO Hrunčáková opäť bojovala, ale nestačilo to: Naša lucky loserka si v Číne o finále nezahrá

KANTON – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Kantone. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 3 =