Home Audio/video VIDEO Murray pred Australian Open v skvelej forme: Po britskej jednotke nestratil set ani s ďalším súperom

Andy Murray

LONDÝN – Zdá sa, že britský dvojnásobný olympijský zlatý medailista Andy Murray, je pred štartom novej sezóny v skvelej forme a pohode.

Po dvojsetovom triumfe nad aktuálnou britskou jednotkou Danom Evansom, nestratil Murray na exhibičnom podujatí Battle of the Brits 3 ani set proti ďalšiemu kvalitnému súperovi – aktuálnej svetovej 71. Cameronovi Norriemu.

Niekdajšia svetová jednotka v londýnskom Národnom tenisovom centre začala okamžitým brejkom a kľúčovým gemom úvodného dejstva bola šiesta hra na podaní Murrayho. Andy musel odvracať na servise až štyri brejkbaly súpera, ale úspešne sa mu to podarilo a set za 47 minút dopodával do víťazného konca – 6:4.

Druhé dejstvo začalo identicky ako to prvé, keď si Norrie stratil hneď úvodný servis a Murray po odvrátení dvoch brejkbalov brejk na podaní potvrdil. Na druhom podaní ale už taký presvedčivý nebol a v poradí tretí brejkbal už Norrie pretavil na brejk a vyrovnal skóre druhého setu na 2:2. Murray na servise v druhom dejstve nebol príliš presvedčivý, keď za stavu 2:3 musel na podaní čeliť ďalšiemu brejkbalu súpera. S tým si ale dokázal poradiť a rovnako tak so setbalom, ktorému na servise čelil za stavu 5:6. Ľavoruký Norrie veľkú šancu na zisk druhého setu nevyužil a následne pykal, keď v dramatickom tajbrejku súperovi podľahol 5:7, ale škótskeho favorita zdržal na kurte dve hodiny aj 17 minút.

Andy Murray – Cameron Norrie 6:4, 7:6(5), 2 hodiny aj 17 minút