Home Audio/video VIDEO Murray opäť rozjasal domácich fanúšikov: Ďalší turnaj na milovanej tráve vyhral bez straty jediného setu

Andy Murray, Trofej, Rothesay Open Nottingham

NOTTINGHAM – Bývalá svetová jednotka, olympijský šampión a dvojnásobný wimbledonský víťaz Andy Murray sa na blížiaci sa londýnsky grandslam naladil ziskom titulu na druhom challengeri na tráve za sebou.

Po triumfe v Surbitone z minulého týždňa triumfoval 36-ročný britský tenista aj na ďalšom domácom podujatí v Nottinghame, kde dokonca nestratil ani jediný set.

Murray vo finále zdolal Francúza Arthura Cazauxa 6:4, 6:4 a ani v siedmom zápase na tráve po sebe nestratil ani set. Tento rok na tráve trojnásobný grandslamový šampión a dvojnásobný olympijský víťaz vyhral už desať zápasov za sebou. Kvôli príprave na trávnatú časť sezóny predtým vynechal antukový vrchol sezóny Roland Garros.

“Bol to naozaj dobrý týždeň, veľmi som si to tu užil. Hral som dobre a v priebehu týždňa som sa ešte zlepšoval. A teraz sa teším do Queen ´s,” povedal Murray, ktorý sa na budúci týždeň vráti na ATP Tour v londýnskom Queen ´s Clube, kde pred dvomi rokmi vypadol v osemfinále s neskorším víťazom Matteom Berrettinim z Talianska.