Home Audio/video VIDEO Mrazivé spomienky svetovej jednotky: Djokovič ukázal úkryt pred bombami, v ktorom sa schovával

VIDEO Mrazivé spomienky svetovej jednotky: Djokovič ukázal úkryt pred bombami, v ktorom sa schovával

by Majo Malinovský

BELEHRAD – Srbský šampión a aktuálna svetová jednotka Novak Djokovič do konca života nevymaže z hlavy mrazivé spomienky na jar 1999.


Tenisový šampión si doslova prešiel peklom, keď zažil bombardovanie Srbska vojskami NATO, čo už neraz spomenul aj v rozličných rozhovoroch. Naozaj mrazivá je jeho výpoveď o prvej noci náletov, kedy pomáhal rodičom ukryť mladších bratov pred bombami.

Pred časom zaviedol amerického novinára Grahama Bensingera do úkrytu, v ktorom sa schovával on, jeho celá rodina aj celý barák. Nole počas prehliadky betónovej pivnice spomínal na strašné dni a aj keď bol ešte veľmi malý a mnohým veciam nechápal, mrazivé spomienky mu v hlave zostali až do dnes.Novak Djokovič ukázal úkryt pred bombami, v ktorom sa sám skrýval (Zdroj: Youtube – Graham Bensinger)

„Nikomu to neprajem. Dva a pol mesiaca, každý jeden deň a noc padali bomby. Nad našimi hlavami sme videli stíhačky a sledovali vypálené rakety, ktoré dopadali ani nie kilometer od nás,“ uviedol Djokovič pre CNN ešte v roku 2015

Zdroj: ts, Youtube

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − 4 =