Home Bratislava Open 2024 VIDEO Molčanova honba za bratislavským titulom pokračuje: Vo federálnom derby zdolal Macháča a zabojuje už o finále

VIDEO Molčanova honba za bratislavským titulom pokračuje: Vo federálnom derby zdolal Macháča a zabojuje už o finále

by Roderik Pastier
Alex Molčan, Roland Garros 2023

BRATISLAVA – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na antukovom challengeri Bratislava Open vo dvojhre medzi najlepších štyroch. Vo štvrťfinále zdolal v pozícii turnajovej jednotky Čecha Tomáša Macháča 7:6 (5), 3:6, 6:1.


Molčan a jeho český súper v prvom sete výborne podávali. Obaja si podržali servis a rozhodnúť musel tajbrejk. Najvyššie nasadený hráč využil hneď prvý setbal a zvíťazil 7:5. Druhý set priniesol odlišný vývoj, Molčan hneď na úvod prelomil podanie Macháča, no od stavu 2:0 prehral päť gemov v sérii, keď dvakrát stratil podanie a Čech získal set v pomere 6:3. Aj v treťom sete Molčan získal hneď úvodné podanie súpera, no tentokrát už drámu neumožnil a súperovi povolil jedinú hru.

“Bol to náročný zápas. Vedel som, že Tomáš je kvalitný hráč. Snaží sa hrať rýchlo, chodí na sieť. Po vyrovnanom prvom sete mi na začiatku druhého začala zrazu tiecť krv z nosa. Dýchal som iba ústami, bolo to nekomfortné. Vatu som si dal potom preč a sústredil som sa už iba na tenis. Som rád, že to vyšlo. Proti Kuzmanovovi som už nastúpil, prehral som s ním dva roky dozadu. Je to klasický antukár, veľa drží loptu. Môj výkon tu v Bratislave stúpa, zajtra chcem predviesť taký, aby som tu mohol vyhrať,” povedal po zápase zverenec trénerského tria Marián Vajda, Karol Beck a kondičný Pavel Šmela.

V boji o postup do finále bude jeho súper Bulhar Dimitar Kuzmanov, ktorý zvíťazil nad Švajčiarom Jeromom Kymom 7:5, 6:4.Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 + 11 =