Home Audio/video VIDEO Molčan v Helsinkách s hladkou výhrou proti bývalej juniorskej jednotke: Elitnú stovku má na dosah!

VIDEO Molčan v Helsinkách s hladkou výhrou proti bývalej juniorskej jednotke: Elitnú stovku má na dosah!

by Roderik Pastier
Alex Molčan

HELSINKI – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na halovom turnaji v Helsinkách už do štvrťfinále. V dnešnom zápase si bez väčších problémov poradil s bývalou juniorskou jednotkou, aktuálne 387. hráčom sveta Šintarom Močizukim po setoch 6:3, 6:2.


Mužská slovenská jednotka prišla o podanie už v prvom geme, ale ďalšie štyri hry už patrili favorizovanému Molčanovi, ktorý po dvoch brejkoch viedol 4:1. Vo zvyšku prvého dejstva sa už nič zaujímavé neudialo, obaja tenisti si držali svoje servisy a po 38 minútach viedol náš tenista 1:0.

V druhom sete viedol japonský tenista 2:1, ale od tohto momentu nezískal vo svoj prospech ani gem a výborne hrajúci Molčan sériou piatich hier otočil priebeh druhej sady a zaslúžene postúpil do štvrťfinále.

Od elitnej stovky ho delí jediná výhra

Cieľom Alexa Molčana je rozhodne prienik do TOP 100 svetového rebríčka, v aktuálnom onlajn rebríčku sa nachádza na 101. priečke a od prieniku medzi širšiu svetovú špičku ho delí jediná výhra. Príležitosť na premiérový pobyt v elitnej stovke bude mať už v ďalšom zápase, v ktorom však musí zdolať vo forme hrajúceho Nemca Otteho, ktorý vyhral minulotýždňový turnaj v talianskom Ortisei.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eighteen − sixteen =