Home Audio/video VIDEO Molčan predviedol vo federálnom derby v Sibiu famózny obrat: Súperovi nadelil kanára a postúpil do štvrťfinále

SIBIU – Slovenský tenista Alex Molčan postúpil na turnaji v rumunskom Sibiu do štvrťfinále. Po obrate zdolal vo federálnom derby Čecha Kopřivu výsledkom 1:6, 6:0, 6:4.

Molčanovi nevyšiel vstup do zápasu, keď už v úvodnom geme prišiel o podanie a trápil sa aj na riterne. V prvom sete ešte znížil na 1:2, ale český tenista štyrmi hrami strhol prekvapivo víťazstvo v úvodnom dejstve na svoju stranu.

Kanár a famózny obrat

Turnajová trojka sa v druhej sade zlepšila vo všetkých herných aspektoch, čo sa prejavilo aj na skóre. Molčan povolil v sete číslo dva súperovi len štyri fiftíny a po 24 minútach Kopřivovi nadelil kanára.

Do rozhodujúceho setu vstúpil opäť lepšie outsider zápasu, ktorý viedol 2:0. Slovenský tenista však následne vyhral päť gemov v rade a urobil dôležitý krok k postupu. Kopřiva ešte znížil na 4:5, ale posledná hra patrila Molčanovi, ktorý v Rumunsku zabojuje o semifinále proti Austrálčanovi Kokkinakisovi.