Home Audio/video VIDEO Molčan po skvelom obrate pochválil súpera a neskrýval nadšenie: Stále som si veril a našiel v sebe motiváciu

VIDEO Molčan po skvelom obrate pochválil súpera a neskrýval nadšenie: Stále som si veril a našiel v sebe motiváciu

by Roderik Pastier
Alex Molčan

NEW YORK – Slovenský tenista Alex Molčan sa pri grandslamovom debute prebojoval už do 3. kola dvojhry na US Open. V pozícii kvalifikanta zdolal v 2. kole domáceho Američana Brandona Nakashimu po päťsetovej bitke 6:3, 3:6, 1:6, 6:2, 6:4.


“Som veľmi šťastný, že som zvládol päťsetový zápas a postúpil do 3. kola dvojhry na US Open. Bol to veľmi náročný duel proti súperovi, ktorý má iba 20 rokov, no už teraz patrí medzi vychádzajúce hviezdy,” povedal Molčan na úvod vo videu pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

“Aj keď som prehrával 1:2 na sety, stále som si veril a našiel v sebe nejakú motiváciu. Za stavu 5:2 v piatom sete som zaváhal, nevyužil som dva mečbaly. V desiatom geme som to však potvrdil a po premenenom mečbale som mal úžasné pocity. V 3. kole ma čaká ďalší náročný zápas. Uvidíme, ako to dopadne, ale budem makať naplno,” dodal slovenský tenista.V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti jedenástemu nasadenému Diegovi Sebastianovi Schwartzmanovi. Argentínčan zdolal Juhoafričana Kevina Andersona 7:6 (4), 6:3, 6:4.

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twenty + one =