Home Audio/video VIDEO Minuloročný finalista US Open penil a kričal na rozhodcu: Prečo nič neurobíte?

VIDEO Minuloročný finalista US Open penil a kričal na rozhodcu: Prečo nič neurobíte?

by Majo Malinovský
Casper Ruud, US Open 2023

NEW YORK – Čínsky tenista Č’-čen Čang sa stal prvým predstaviteľom svojej krajiny, ktorý zdolal hráča z Top5 rebríčka ATP. Dvadsaťšesťročný Čang sa postaral o veľké prekvapenie, keď v 2. kole grandslamového US Open vyradil piateho nasadeného Caspera Ruuda.


Zhizhen Zhang, Casper Ruud, US Open 2023
Zhizhen Zhang a Casper Ruud (Foto: TASR/AP – Charles Krupa)

Čang zdolal Nóra v piatich setoch 6:4, 5:7, 6:2, 0:6 a 6:2 po troch hodinách a 19 minútach. Hoci Číňan viedol 2:1, v štvrtom sede dostal kanára a zdalo sa, že vlaňajší finalista súboj zvládne.

Ruud penil

Čang však na niekoľko minút opustil kurt a využil pauzu na toaletu a výmenu dresu. Situácia Ruuda rozhodila a po tom, ako v rozhodujúcom sete prehral svoj prvý servis, sa nahnevane sťažoval rozhodcovi, že nedohliada na časové limity.

“Prečo nič neurobíte? Niekedy sa riadite pravidlami, inokedy vám to je jedno,” kričal Nór na rozhodcu.

“Bolo to šesť či sedem minút, keď som sa len prechádzal a nič nerobil. Asi som vtedy stratil rytmus, čo je frustrujúce, pretože som bol v tempe, vyhral som štvrtý set a jednoducho som chcel pokračovať,” vysvetlil Ruud po zápase.

Čang sa chopil šance, v piatom geme opäť brejkol súpera a nakoniec slávil životný triumf. “Treba sa snažiť pokračovať v hre, neustále si veriť a nakoniec sa to dá zvládnuť. Krôčik po krôčiku pôjdem jedno kolo za druhým a uvidíme. Nemôžem myslieť príliš ďaleko, pretože každé kolo je ťažké,” citovala Číňana agentúra AP.Čang, ktorému patrilo pred turnajom 67. miesto vo svetovom rebríčku, sa v treťom kole stretne s Austrálčanom Rinkym Hidžikatom a pokúsi sa prvýkrát v kariére prebojovať do osemfinále grandslamu. Ruud napriek sklamaniu z prehry uznal súperovu kvalitu a vyhlásil, že by mohol postúpiť aj ďalej. “Svojím spôsobom na mňa jeho hra urobila dojem. Ešte mnoho rokov bude hrozba,” dodal Nór.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four + 8 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy