Home Audio/video VIDEO Medvedev ovládol generálku na Wimbledon: Vo finále na Malorke hladko zdolal amerického bombardéra

MALLORCA – Najvyššie nasadený ruský tenista Daniil Medvedev sa stal víťazom turnaja ATP na Mallorce. V sobotňajšom finále dvojhry zdolal Američana Sama Querreyho 6:4, 6:2.

Úvod zápasu mal očakávaný obraz, obaja tenisti výborne servovali a do stavu 3:3 sme neboli svedkami žiadneho brejkbalu. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v siedmej hre, kedy mal Američan na príjme 40:0, ale prišlo k nečakanému skratu. Querrey urobil 4 dvojchyby v rade a daroval Medvedevovi prakticky celý set.

Rozladený Querrey stratil hneď v úvode druhého dejstva servis a na príjme sa nedostal k žiadnej šanci, svetová dvojka korunovala svoj bezchybný výkon brejkom v siedmom geme. Medvedev v zápase nastrieľal 10 es, po prvom servise stratil len tri loptičky a zaslúžene triumfoval.