Home Audio/video VIDEO Medvedev mal v Toronte proti jeho premožiteľovi z Wimbledonu na mále: Do semifinále aj Tsitsipas

Daniil Medvedev

TORONTO – Najvyššie nasadený ruský tenista Daniil Medvedev postúpil do semifinále dvojhry na turnaji Masters 1000 v Toronte. Vo štvrťfinále vyradil sedmičku “pavúka”, Poliaka Huberta Hurkacza 2:6, 7:6 (6), 7:6 (5).

Svetová dvojka hladko prehrala úvodné dejstvo, kedy od stavu 2:2 neuhral Medvedev ani gem. V nasledujúcom priebehu sa hra vyrovnala, Hurkacz znamenite servoval, ale od druhého setu sa k nemu pridal aj Rus. O osude sady rozhodoval až tajbrejk, v ktorom favorit zvládol koncovku a vyrovnal na 1:1.

Rozhodujúci set priniesol opäť vyrovnaný priebeh a veľkú drámu. Ani jeden z tenistov nenašiel recept na servis svojho súpera a tak podobne ako v dejstve číslo dva, aj tretí set rozhodovala skrátená hra. Medvedev v nej nestratil po servise ani bod a postúpil do semifinále.

V semifinále proti americkému bombardérovi

Do boja o finále postúpil aj americký tenista John Isner, ktorý zdolal francúzskeho šoumena Monfilsa v dvoch setoch. Práve Isner bude semifinálovým súperom Medvedeva. Jediný vzájomný zápas odohrali tenisti minulý rok na ATP Cupe, kde až prekvapivo hladko (6:3, 6:1) triumfoval Medvedev.

Druhú semifinálovú dvojicu bude tvoriť turnajová trojka Stefanos Tsitsipas a ďalší americký servisman Opelka. Grék vyradil v dvoch setoch Nóra Ruuda, ktorý ťahal sériu 14 výhier v rade. Opelka, ktorý v rebríčku aktuálne figuruje na 32. priečke zdolal v pozícii outsidera Bautistu Aguta po setoch 6:3, 7:6(1).