Home Audio/video VIDEO Martin v Portugalsku potvrdil rolu turnajovej jednotky: Po ďalšej dvojsetovej výhre je vo štvrťfinále

Andrej Martin

MAIA – Slovenský tenista Andrej Martin postúpil na turnaji v portugalskom meste Maia už do štvrťfinále. V dnešnom dueli potvrdiť rolu favorita a Maročana Benchetrita zdolal po setoch 6:2, 7:6(0).

Martin sa od úvodu stretnutia pravidelne dostával na riterne k brejkbalovým príležitostiam, ale prvé tri v prvom geme ešte nevyužil. Následne však prebral iniciatívu v zápase, získal štyri hry v rade a razom viedol 4:1. Benchetrit brejkom znížil na 2:4, ale koncovka prvého dejstva bola opäť v réžii turnajovej jednotky, ktorá po 36 minútach viedla 1:0.

V druhom sete sa obraz hry prakticky nezmenil, ale na výsledku sa to neodrazilo. Martin mal v úvodných troch gemoch na riterne až päť brejkbalov, ale ani jeden sa mu nepodarilo využiť aj vďaka výborne servujúcemu Maročanovi. O dve hry neskôr slovenský tenista štvrtýkrát v dueli prelomil servis svojho súpera, ale ten v hodine dvanástej brejkom čistou hrou vyrovnal na 5:5. 120. hráč sveta navyše musel odvracať aj setbal, čo sa mu aj podarilo a v tajbrejku nepovolil súperovi ani jeden bod a zaslúžene postúpil do štvrťfinále.

Turnajová jednotka nastúpi v piatok v boji o semifinále proti urastenému Nemcovi Wesselsovi (380.), ktorý si dnes v troch setoch poradil so Španielom Batallom.