Home Audio/video VIDEO Federer nebol jediný: Grandslamový šampión Čilič padol v Ženeve s 18-ročným debutantom

Marin Čilič

ŽENEVA – Iba 18-ročný debutant na hlavnom okruhu ATP Dominic Stricker šokoval bývalú svetovú trojku a grandslamového šampióna Marina Čiliča.

Chorvátsky bombardér a veľký favorit na postup do osemfinále dokázal v úvodnom sete dvakrát dotiahnuť brejk súpera, ale v následnom tajbrejku úvodného setu neudržal pohodlné vedenie 4:1 a mladému debutantovi podľahol 5:7.

To zjavne Čiliča rozhodilo, pretože v druhom sete to už bola jasná záležitosť menej skúseného súpera, ktorý chorvátskemu favoritovi daroval len jedinú hru a za hodinu aj 19 minút sa radoval z dvojsetovej výhry a postupu do osemfinále. V tom na víťaza nedávneho domáceho challengeru v Lugane čaká maďarský súper Márton Fucsovics.

Stricker, ktorý dostal na podujatie v Ženeve divokú kartu, je úradujúcim juniorským šampiónom Roland Garros.