Home Audio/video VIDEO Lacko v Ismaningu predviedol famózny záver: V prestížnom derby vyradil českého favorita

Lukáš Lacko

ISMANING – Slovenský tenista Lukáš Lacko na obľúbenom halovom podujatí v nemeckom Ismaningu zabojuje už o semifinále.

Rozhodla o tom jeho dnešná výhra v prestížnom derby, v ktorom vyradil favorizovanú českú turnajovú šestku Tomáša Macháča. Lacko v desiatej hre úvodného setu zahodil na podaní súpera tri setbaly a následne pykal, pretože v tajbrejku jasne dominoval český tenista (7:2) a za 50 minút slávil triumf v úvodnom sete.

V druhom dejstve sa v piatej hre podarilo Lackovi prvýkrát súperovi zobrať podanie a keď pridal brejk následne aj v siedmej hre zdalo sa, že o osude druhého setu je rozhodnuté. Macháč ale dokázal zabojovať a dočkal sa okamžitého ribrejku. Kľúčová bola desiata hra, v ktorej musel Lacko na podaní odvracať nepríjemný brejkbal súpera, ale zvládol to a za 38 minút vyhral druhý set 6:4.

Fantastický záver

Rozhodujúce dejstvo sa tak ako to úvodné nieslo v znamení podaní, keď ani jeden z hráčov nedokázal dosiahnuť na brejk a obidvaja mali v celom sete k dispozícii len po jedinom brejkbale na podaní súpera. O osude setu a teda aj celého zápasu tak musel rozhodnúť tajbrejk, v ktorom Lacko z 1:2 šnúrou šiestich získaných bodov po sebe famózne otočil na 7:2 a za dve hodiny aj 19 minút sa tak radoval z postupu.

V boji o semifinále na Slováka, ktorý v Ismaningu v roku 2019 triumfoval, čaká domáci Matthias Bachinger.