Home Audio/video VIDEO Klein v prestížnom federálnom derby zdolal veľkého českého bojovníka: V Ostrave už o semifinále

Lukáš Klein, Ostra Group Open 2021

OSTRAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein si na challengerovom podujatí v Ostrave zahrá už o semifinále.

Rozhodol o tom jeho dnešný osemfinálový triumf, keď v prestížnom federálnom derby pokoril veľkého českého bojovníka a menovca Lukáša Rosola. Klein proti aktuálne 185. hráčovi sveta ustál náročný prvý set, v ktorom sa ani jeden z tenistov nedostal k brejku, ale kým Rosol mal k dispozícii až šesť brejkbalov, slovenský favorit ani jediný. Našťastie Klein podania dokázal udržať a v následnom tajbrejku už dominoval, vyhral ho 7:2 a za 50 minút vybojoval dôležitý zisk prvého setu – 7:6.

Lukáš Klein (Foto: Ostra Group Open)

V druhom dejstve to bola opäť vyrovnaná partia bez jediného brejku a dokonca aj bez jediného brejkbalu až do desiatej hry. Klein vyhrával na podaní 40:0, ale trestuhodne hru nedokázal dotiahnuť do víťazného konca a následne pykal. Skúsený Rosol hneď prvý setbal premenil na zisk setu a po 36 minútach ho tak získal vo svoj prospech a vyrovnal skóre zápasu – 4:6.

Lukáš Rosol, Ostra Group Open 2021
Lukáš Rosol (Foto: Ostra Group Open)

Aj keď sa mohlo zdať, že Kleina nešťastná koncovka druhého setu psychicky rozhodí a rozhodujúci set to proti skúsenému českému súperovi bude mať náročné, opak bol nakoniec pravdou. Dovtedy na servise prakticky neomylný Rosol si prehral hneď druhé podanie a Klein si vypracoval sľubné vedenie 3:1. Obaja hráči opäť výborne podávali a iskierka nádeje pre Rosola bola len zhoda na podaní Kleina v šiestej hre. K brejkbalu sa ale Čech už nedopracoval a po následnej strate vlastného servisu bolo rozhodnuté. Klein premenil na výhru hneď prvý mečbal a za necelé dve hodinky tak slávil postup do štvrťfinále – 6:2. V tom na aktuálne 269. hráča rebríčka ATP čaká turnajová štvorka Francúz Rinderknech, ktorý v dvoch setoch zdolal Kanaďana Braydena Schnura.