Home Najdôležitejšie VIDEO Lacko nedotiahol výborne rozohraný zápas do úspešného konca: V koncovkách setov neudržal nervy na uzde

Lukáš Lacko, Peugeot Slovak Open, Bratislava

QUIMPER – Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil do finále challengerového turnaja vo francúzskom Quimper. V sobotňajšom semifinále podľahol Brandonovi Nakashimovi z USA 6:4, 5:7, 5:7.

Mal na dosah veľkú senzáciu

Slovenský tenista mal výborný vstup do zápasu, keď už v prvej hre prelomil podanie svojho súpera a na svojom servise bol podobne ako v doterajšej fáze turnaja dominantný. Počas celého setu mal vysoké percento vyhraných loptičiek po prvom podaní, nepúšťal Američana k žiadnym brejkbalovým príležitostiam a o osude prvej sady rozhodol brejk z úvodu zápasu. Po 31 minútach viedol Lacko 1:0 a bol bližšie k postupu do finále.

Aj úvod do druhého setu mal lepší náš tenista a keď potvrdil brejk a viedol 3:1 zdalo sa, že by mohol zápas dotiahnuť do úspešného konca. V šiestej hre však prišiel o podanie a Nakashima vyrovnal. Za stavu 4:4 mal Lacko 3 brejkbaly, ktoré však nevyužil, za čo v závere setu pykal. V dvanástom geme si prehral podanie čistou hrou a bolo vyrovnané.

V treťom sete obaja tenisti výborne servovali a až do stavu 4:4 sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. V deviatej hre podobne ako v druhom sete Lacko nevyužil 3 brejkbaly a zopakoval sa identický scenár, keď nezvládol dvanástu hru a prehral 7:5.

Nakashima sa vo finále stretne s víťazom zápasu medzi Nemcom Gojowczykom a Španielom Zapatom Mirallesom. Tridsaťtriročný rodák z Piešťan obhájil vlaňajšie semifinále z francúzskeho turnaja. Do rebríčka ATP si pripíše 29 bodov a v onlajn renkingu sa posunie o 14 priečok nahor na 186. miesto.