Home Audio/video VIDEO Kyrgios pokračuje vo výbornej forme: Po troch rokoch sa na antuku vrátil víťazným obratom

Nick Kyrgios

HOUSTON – Austrálsky tenista Nick Kyrgios pokračuje v dobrej forme z predchádzajúcich podujatí v Indian Wells a Miami, keď víťazne odštartoval aj na treťom americkom podujatí na antuke v Houstone.

Víťazný antukový návrat po troch rokoch

Kyrgios sa prvýkrát od mája 2019 objavil na antuke a aj keď úvodný set s domácim Mackenziem McDonaldom prehral (4:6), v ďalších dvoch ukázal svoje kvality a po triumfe 6:3, 6:4 sa za hodinu aj 53 minút radoval z postupu do osemfinále. Americkému súperovi odplatil prehru z minuloročného podujatia vo Washingtone (4:6, 4:6).

Kyrgios jej naložil: Daniela Hantuchová vracia úder austrálskemu búrlivákovi

Čaká ho ďalší Američan

V boji o štvrťfinále čaká v Houstone Kyrgiosa premiérový súboj s ďalším domácim tenistom Tommym Paulom. Američan v prvom dueli postúpil potom, čo jeho nemecký súper Peter Gojowczyk za stavu 7:6(4), (5)6:7 a 2:3 zo zápasu predčasne odstúpil.

dvojhra – 1. kolo: Jeffrey John Wolf (USA) – Jenson Brooksby (USA-8) 6:4, 6:4, Jordan Thompson (Aust.) – Steven Diez (Kan.) 6:3, 6:2, Mitchell Krueger (USA) – Juan Pablo Varillas (Peru) 5:1 – skreč, Sam Querrey (USA) – Daniel Elahi Galan (Kol.) 7:6 (0), 3:6, 7:6 (6), Steve Johnson (USA) – Denis Kudla (USA) 6:3, 4:6, 6:4, Gijs Brouwer (Hol.) – Feliciano Lopez (Šp.) 6:4, 6:2, Nick Kyrgios (Aust.) – Mackenzie McDonald (USA) 4:6, 6:3, 6:4, Tommy Paul (USA-7) – Peter Gojowczyk (Nem.) 6:7 (4), 7:6 (5), 3:2 – skreč, Pablo Cuevas (Urug.) – Max Purcell (Aust.) 7:6 (7), 6:3, Cristian Garin (Čile-5) – Jack Sock (USA) 4:6, 6:3, 7:5, Alejandro Tabilo (Čile) – Christian Harrison (USA) 6:1, 6:4, Frances Tiafoe (USA-6) – Marcos Giron (USA) 6:4, 6:4