Home Audio/video VIDEO Kyrgios po ďalšej prekvapivej prehre otvorene priznáva: Tenis už neberiem tak vážne ako kedysi

VIDEO Kyrgios po ďalšej prekvapivej prehre otvorene priznáva: Tenis už neberiem tak vážne ako kedysi

by Roderik Pastier
Nick Kyrgios

WASHINGTON – Austrálsky tenista Nick Kyrgios prehral na turnaji Citi Open v americkom Washingtone už v prvom kole. V nočnom dueli nestačil na domáceho tenistu McDonalda, ktorému podľahol dvakrát 4:6 a po zápase priznal, že už nepociťuje taký tlak ako kedysi.


Povrch, na ktorom sa hrá vo Washingtone, patrí rozhodne medzi tie najrýchlejšie a aj obraz hry bol tomu od úvodu prispôsobený. Obaja tenisti výborne servovali a neponúkali na podaní množstvo príležitostí. Za stavu 4:4 však favorizovaný Kyrgios prišiel prvýkrát v zápase o servis a McDonald nemal problém s uzavretím setu. Po 34 minútach viedol 1:0.

Aj druhé dejstvo prinieslo podobný obraz, austrálsky búrlivák sa počas celého zápasu trápil na riterne a navyše Američan ho v piatej hre druhýkrát v zápase brejkol. Kyrgios za stavu 3:5 odvrátil dva mečbaly a následne mal v ďalšom geme 15:40 na príjme, ale výborne hrajúci McDonald si koncovku postrážil a postúpil do druhého kola, kde na neho čaká Francúz Paire.

Dôvod prehier u Kyrgiosa?

Množstvo fanúšikov sa domnieva, že za klesajúcou výkonnosťou sú zdravotné problémy austrálskeho tenistu, pretože rozhodne to nie je Nick, akého všetci poznáme. Niekedy energiou nabitý, impulzívny Austrálčan, ktorý hrá aktuálne úplne bez emócií.“Nikdy nechcem prehrať, som stále veľmi súťaživý, ale mám pocit, že už to neberiem tak vážne ako predtým. Keď čelím brejkbalom, nepociťujem žiaden tlak a neprejavujem emócie ako kedysi,” priznal Kyrgios, ktorý v nedávnom rozhovore naznačil blížiaci sa koniec kariéry.

“Nemôžem však byť na seba príliš tvrdý, pretože v tejto sezóne som neodohral veľa zápasov. Nebudem hovoriť nezmysly, proste som hral celkom priemerne. Moje telo sa cíti celkom priemerne,” dodal aktuálne 77. hráč sveta.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − seven =