Home Audio/video VIDEO Kvitová prvý zápas ako pani ukončila kanárom a čaká ju Benčičová, česká wimbledonská šampiónka ukončila púť Wozniackej

VIDEO Kvitová prvý zápas ako pani ukončila kanárom a čaká ju Benčičová, česká wimbledonská šampiónka ukončila púť Wozniackej

by Majo Malinovský
Aryna Sabalenková, WTA Montreal

MONTREAL – Bieloruská tenistka Aryna Sabalenková sa prebojovala do osemfinále dvojhry na turnaji WTA v Montreale. Druhá nasadená hráčka si v 2. kole poradila s Chorvátkou Petrou Martičovou v dvoch setoch 6:3, 7:6 (5).


Češka Markéta Vondroušová ako deviata nasadená vyradila Dánku Caroline Wozniacku 6:2, 7:5. Wozniacka sa v Montreale vrátila na dvorce po vyše triapolročnej prestávke.

O prekvapenie sa postarala Američanka Danielle Collinsová, ktorá na tretí pokus porazila Mariu Sakkariovú. V Montreale americká tenistka zvíťazila nad čerstvou finalistkou z Washingtonu 6:4, 6:2 a po desiatich mesiacoch a sérii piatich porážok si pripísala skalp hráčky TOP 10.

V osemfinále na ňu čaká domáca Leylah Fernandezová, ktorá vyhrala odvetu s Haddadovou Maiovou.

Češka Petra Kvitová na úvod podniku WTA 1000 v Montreale vo svojom prvom vystúpení od svadby vyhrala súboj bývalých šampiónok s Camilou Giorgiovou. Česká víťazka z roku 2012 prehrala taliansku obhajkyňu titulu z roku 2021 v nočnom zápase hodinu po polnoci 6:2, 5:7, 6:0 a oplatila jej predvlaňajšie vyradenie. V osemfinále sa po štyroch rokoch stretne so Švajčiarkou Belindou Benčičovou.

dvojhra – 2. kolo: Markéta Vondroušová (ČR-9) – Caroline Wozniacka (Dán.) 6:2, 7:5, Leylah Annie Fernandezová (Kan.) – Beatriz Haddad Maiová (Braz.-11) 7:5, 5:7, 6:3, Danielle Collinsová (USA) – Maria Sakkariová (Gr.-8) 6:4, 6:2, Aryna Sabalenková (Biel.-2) – Petra Martičová (Chorv.) 6:3, 7:6 (5)

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

twelve − 3 =