Home Audio/video VIDEO Kvitová otočila takmer stratený prvý set a vyhrala: Robila som veľa chýb

VIDEO Kvitová otočila takmer stratený prvý set a vyhrala: Robila som veľa chýb

PARÍŽ – Česká tenistka Petra Kvitová vyhrala v treťom kole na Roland Garros proti Leylah Fernandezovej po setoch 7:5 a 6:3. V prvom sete prehrávala už 1:5, ale sériou šiestich gemov dokonala parádnu otočku.

Semifinalistka antukového grandslamu z roku 2012 Kvitová je už vo štvrtom kole prvýkrát po piatich rokoch. „A to je už úspech,” usmiala sa v rozhovore na kurte Suzanne Lenglenové po veľkej bitke.

V prvom sete česká hráčka zaostávala za svojou o 12 rokov mladšou súperkou. Kvitová na úvod súperku brejkla, ale v ďalšom priebehu setu prehrala 5 gemov v rade a vyzeralo to na debakel.

„Dosť som chybovala, ona hrala výborne a tlačila ma, ale bola som trpezlivá. Tenis je o pár loptičkách a rýchlo sa to dokáže otočiť,” priznala Kvitová. Za stavu 1:5 odvrátila setbal a zavelila k obratu. Ďalší setbal musela odvracať za stavu 4:5, ale v tejto fáze zápasu hrala veľmi uvoľnene, pridala na razancii a prevzala iniciatívu.

Ziskom deviatich gemov v rade sa dostala z hrozivého stavu 1:5 do vedenia 7:5 a 3:0 v druhom sete. Následne prišla o svoje podanie, ale zápas mala pod kontrolou a po skoro dvoch hodinách zvíťazila. „Som rada, že som vyhrala a ideme ďalej,” úprimne poznamenala česká hráčka.

V ďalšom kole narazí na čínsku tenistku Čang Šuaj, ktorá porazila Burelovú.