Home Audio/video VIDEO Kvalifikant napriek zraneniu bojoval: Djokovič sa musel dať ošetriť, ale aj druhého súpera vyprevadil z kurtu kanárom

VIDEO Kvalifikant napriek zraneniu bojoval: Djokovič sa musel dať ošetriť, ale aj druhého súpera vyprevadil z kurtu kanárom

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Australian Open

MELBOURNE – Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open. Deväťnásobný melbournsky šampión zdolal v 2. kole v pozícii nasadenej štvorky francúzskeho kvalifikanta Enza Couacauda 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:0.


V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi nasadenému ako číslo 27.

Djokovič v prvom sete súboja s Couacaudom dominoval a navyše už v tretej hre pri vlastnom podaní si francúzsky kvalifikant privodil nepríjemné zranenie členku, ktorý sa ocitol v neprirodzenej polohe, ale aj napriek tomu dokázal Couacaud v zápase pokračovať.V druhom dejstve Francúz začal viac riskovať, mal vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania a Srb sa dostal do problémov. Za stavu 4:5 zamieril do šatne na lekárske ošetrenie pre problémy s nohou.

Po návrate na dvorec si vynútil tajbrejk a v jeho úvode viedol 3:0, no Couacaud vyrovnal na 3:3 a v koncovke slávil úspech.

Srb sa však rýchlo otriasol a v ďalších dvoch setoch mal jasne navrch, keď púť Francúza na Australian Open ukončil rovnako ako v úvodnom kole v prípade Carballesa Baenu kanárom.

Enzo si zaslúži obdiv

“Enzo si zaslúži obdiv. V druhom sete hral fantastický tenis. Nemal čo stratiť a vybičoval sa k výbornému výkonu. Obaja sme sa zdravotne trochu trápili a museli sme požiadať o ošetrenie. Dôležité je, že som to napokon zvládol a našiel kľúč k víťazstvu. Milujem večerné zápasy v aréne Roda Lavera. S Grigorom to bude náročné. Dlho sme už spolu nehrali, určite bude mať v hľadisku veľa fanúšikov,” povedal Djokovič v rozhovore priamo na kurte.

muži – dvojhra – 2. kolo: Novak Djokovič (Srb.-4) – Enzo Couacaud (Fr.) 6:1, 6:7 (5), 6:2, 6:0,

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

three × three =