Home Audio/video VIDEO Kuriózny pád bol predzvesťou niečoho zlého: Nečakaného osemfinalistu US Open vyradilo zranenie

Oscar Otte

NEW YORK – Kuriózny pád prinieslo osemfinálové stretnutie US Open medzi Matteom Berrettinim a Oscarom Ottem.

Kuriózny moment sa odohral počas prvého setu, kedy favorizovaný Talian poslal šikovným oblúčikom loptičku k sieti, Otte pohotovo zareagoval a v poslednom momente ju dokázal vrátiť na druhú stranu. Berrettini ale odpovedal okamžitým smečom a jeho nemecký súper už nedokázal zareagovať.

Pád cez sieť

Otte sa natiahol cez sieť, cez ktorú napokon celý prepadol a diváci na štadióne Louisa Armstronga tak boli svedkami niečoho, čo sa tak často na súťažných kurtoch nevidí. Po prepadnutí Otteho na polovicu súpera okamžite zo svojej stoličky vyštartoval aj rozhodca zápasu, ktorý sa podobne ako Talian išiel presvedčiť, či je Nemec po kurióznom páde v poriadku.

Jeho pád bol predzvesťou niečoho horšieho, keď si v štvrtom sete Otte poranil za stavu 2:1 zápästie a po ošetrení sa už napriek udržanému servisu nedokázal vrátiť úspešne do hry. Aj napriek tomu 144. hráč sveta osemfinálovou účasťou na US Open dosiahol na svoje doterajšie grandslamové maximum.

Takýto koniec si nezaslúžil

Z postupu do štvrťfinále sa tak podľa očakávania radoval Talian Berrettini, ktorého čaká Djokovič: “Môžeme hovoriť len o prvej polovici zápasu, potom sa zranil a už to stretnutie nebolo, nezaslúžil si takýto koniec na turnaji,” komentoval po zápase.