Home Audio/video VIDEO Kuriózny incident v Ríme: Rozhodkyňa si na kurt privolala ochranku, bála sa nervózneho otca talianskej tenistky

RÍM – Zápas prvého kola na turnaji WTA 1000 v Ríme medzi Španielkou Sarou Sorribesovou a domácou Camilou Giorgiovou priniesol veľkú drámu aj kurióznu situáciu. Najdlhší zápas tejto sezóny trval takmer štyri hodiny a ovládla ho prvá menovaná po setoch 7:6(4), 6:7(7) a 7:5.

Od úvodu zápasu to bol veľmi vyrovnaný boj, ktorý v prvom sete zvládla lepšie Španielka Sorribesová, ktorá po zvládnutom tajbrejku viedla 1:0. Výraznou mierou jej k výhre v prvom dejstve pomohla aj jej súperka, ktorá nasúkala až 6 dvojchýb a úspešnosť prvého podaní činila len 49%.

Druhá sada priniesla odlišný scenár a tentokrát sa výrazne trápila 51. hráčka sveta a pri “živote” ju držal stále priemerný výkon Giorgiovej. Boli sme svedkami až ôsmich brejkov, Talianka viedla 5:2, ale aj napriek tomu set číslo dva rozhodovala opäť až skrátená hra. V nej udržala pevnejšie nervy domáca hráčka a vyrovnala na 1:1.

V rozhodujúcom sete obrovský skrat Giorgiovej

29-ročná Giorgiová vyhrávala už 4:0, ale následne došlo k takmer nevídanému skratu. Vo zvyšku duelu neuhrala na servise ani jeden gem a súperke podľahla 5:7. Tri hodiny a päťdesiatjeden minút trvajúci zápas bol tým najdlhším v tejto sezóne a šiestym najdlhším v histórii.