Home Audio/video VIDEO Kuriózne zranenie belgickej tenistky: Do pekla, TOTO na kurtoch nemá čo hľadať

VIDEO Kuriózne zranenie belgickej tenistky: Do pekla, TOTO na kurtoch nemá čo hľadať

by Roderik Pastier
Kirsten Flipkensová

ABÚ ZABÍ – Belgická tenistka Kirsten Flipkensová mala výborne rozohratý zápas proti Američanke Keninovej, keď dokázala vyhrať prvý set, ale v druhom sete za stavu 4:5 došlo ku kurióznemu zraneniu, po ktorom musela zápas skrečovať.


Flipkensová sa za stavu 4:5 snažila dočiahnuť vysokú loptičku, ale nanešťastie si nevšimla, že jej v ceste okrem čiarovej rozhodkyne stojí aj reklamný panel. Aktuálne 86. hráčka sveta si nešťastne poranila členok a zápas musela za priaznivého stavu vzdať.

Krátko po smutnom zranení sa na sociálnych sieťach rozprúdila diskusia o prítomnosti reklamných panelov priamo na kurte. „Už dávno tvrdím, že tieto veci sú nebezpečné a úplne zbytočné, mali by byť zakázané,” napísal britský novinár George Bellshaw.

V tomto prípade nejde o prvé takéto zranenie

Podobnú skúsenosť ako Flipkensová má za sebou aj Thanasi Kokkinakis. Ten sa v roku 2018 rozohral do výbornej formy, keď si dokázal v Miami vyšľapnúť aj na Federera.

O pár týždňov neskôr došlo k inkriminovanému momentu, keď na antukovom Masters v Monte Carle spadol na reklamný panel a poranil si koleno.Doba rekonvalescencie zatiaľ u Belgičanky známa nie je. Veríme, že to nebude nič vážne a zároveň dúfame, že v dôsledku tohto nepríjemného momentu nebude musieť absentovať na prvom grandslame sezóny.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 3 =