Home Audio/video VIDEO Kučová po neuveriteľnom výkone zabojuje o finále: V štvorhodinovej bitke odvrátila štyri mečbaly

Kristína Kučová

GDYŇA – Slovenská tenistka Kristína Kučová si na turnaji WTA v poľskej Gdyni zahrá už o finále. Rozhodla o tom jej dnešná štvrťfinálová výhra nad gruzínskou kvalifikantkou Jekaterinou Gorgodzeovou.

Kučová do zápasu nastupovala v role miernej favoritky, keďže v aktuálnom rebríčku WTA sa nachádza o 58 priečok vyššie ako gruzínska súperka, ale tá potvrdila, že aktuálne má skvelú formu.

Prvý set priniesol po tri brejky na obidvoch stranách a o jeho osude tak musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mala navrch gruzínska kvalifikantka, ktorá v ňom z 0:1 otočila na 4:1 a aj keď následne si prehrala obidve podania, už drámu nepripustila a tajbrejk vyhrala 7:4, celý set získala za hodinu aj šesť minút – 7:6.

Úvod druhého dejstva zachytila lepšie Kučová, keď súperku okamžite brejkla v prvej hre, ale už v štvrtej si prišla aj o vlastné podanie. Následne sme boli svedkami štyroch brejkov po sebe, po ktorých bol stav v druhom dejstve opäť vyrovnaný (4:4). V dvanástej hre podávala Kučová na udržanie sa v zápase a bola veľmi blízko prehry, keďže čelila trom mečbalom, ale tlak súperky ustála a vynútila si ďalší tajbrejk. V tom to bola opäť neskutočná dráma. Kučová si síce vybudovala bezpečné vedenie 4:1, ale už onedlho prehrávala 6:7 a pri vlastnom podaní tak čelila ďalšiemu mečbalu súperky. Našťastie to opäť zvládla a kľúčový záver jej vyšiel lepšie, keď vyhrala 9:7 a set za hodinu aj 36 minút 7:6.

Aj tretie rozhodujúce dejstvo bolo dramatické ako obidva predošlé. V 3. a 4., v 6. a v 7. a tiež v 11. a 12. hre sme boli svedkami brejku a okamžitého ribrejku, čo teda napokon vyústilo opäť do tretieho tajbrejku v zápase. V tom ale bojovníčka Kučová už nič neponechala na náhodu, vypracovala si vedenie 5:0 a napokon za takmer štyri hodiny (3:57) naozaj vydrela postup do semifinále, kde ju čaká nemecká súperka Tamara Korpatschová.

dvojhra – štvrťfinále: Kristína KUČOVÁ (SR) – Ekaterine Gorgodzeová (Gruz.) 6:7 (4), 7:6 (7), 7:6 (3)