Home Audio/video VIDEO Kto ich zastaví? České hviezdy nenašli premožiteľky ani na štvrtom grandslame a obhájili titul na Australian Open

VIDEO Kto ich zastaví? České hviezdy nenašli premožiteľky ani na štvrtom grandslame a obhájili titul na Australian Open

by Majo Malinovský
Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková, Australian Open, Štvorhra

MELBOURNE – Hviezdny český deblový pár Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková v austrálskom Melbourne obhájil zisk grandslamového titulu.


České hviezdy nenašli premožiteľky už na štvrtom grandslame po sebe a so stratou jediného setu, o ktorý prišli hneď v prvom kole proti páru Eikeriová Harrisonová, dosiahli už na svoj siedmy triumf na turnajoch veľkej štvorky.Vo finále si dnes poradili s japonským duom Šúko Aojamová a Ena Šibaharová 6:4, 6:3 a po vôbec prvej vzájomnej spoločnej obhajobe titulu sa české duo zaradilo medzi deblové legendy.

Češky obhájili titul a na turnajoch veľkej štvorky neprehrali už 24 duelov. Pripísali si siedmy grandslamový primát a stali sa piatym párom histórie, ktorý sa dostal na túto métu. Rekordérkami sú Martina Navrátilová a Pam Shriverové, ktoré majú na konte 20 triumfov.

ženy – štvorhra – finále: Barbora Krejčíková, Kateřiina Siniaková (ČR-1.) – Šúko Aojamová, Ena Šibaharová (Jap.-10) 6:4, 6:3.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nine + twelve =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy