Dominic Thiem
Dominic Thiem (Foto: TASR/AP - Lee Jin-man)

VIDEO Kritika na adresu Thiema: Tvoj titul z US Open nemá hodnotu, neporazil si nikoho z veľkej trojky

DUBAJ – Rakúsky tenista Dominic Thiem sa na minuloročnom US Open konečne dočkal. Po troch finálových účastiach dokráčal až k zisku grandslamového titulu. Na svoj úspech je hrdý a rozhodol sa zareagovať na kritiku novinárov, ktorí tvrdia, že titul nemá až takú hodnotu, pretože neporazil nikoho z tzv. „Big Three“.


Thiem sa na ceste za titulom z US Open nestretol s Novakom Djokovičom, Rafaelom Nadalom ani Rogerom Federerom. Poslední dvaja menovaní do New Yorku vôbec neodcestovali a svetová jednotka bola diskvalifikovaná v osemfinále po tom, ako Djokovič zasiahol čiarovú rozhodkyňu loptičkou.

Aktuálne 4. hráč sveta tak čelil „len“ hviezdam ako Daniil Medvedev, ktorého vyradil v semifinále a následne v boji o titul zdolal po fantastickom obrate Alexandra Zvereva.

Po zisku titul sa častokrát stretáva s názormi, že jeho triumf nemá takú hodnotu, akú by mal za normálnych okolností mať. V rozhovore po prehre v Dubaji sa po dlhej dobe rozhodol o tom prehovoriť a uviedol veci na pravú mieru.

„Nikto nevie, či by som titul získal alebo nezískal, ale mám ho a to sa počíta,“ povedal trochu nahnevane Thiem. „Samozrejme, veľká trojka je veľká trojka, ale aj pred ich generáciou získavali tenisti grandslamové tituly a nikto sa ich nepýtal, či majú väčšiu alebo menšiu hodnotu. Rovnako by ste sa mali pozerať aj na môj triumf,“ pokračoval.„Grandslamový titul má vždy rovnakú hodnotu, takže nie je potreba to vôbec riešiť. Nakoniec, moje meno je na trofeji a vždy tam aj zostane. Myslím si, že nezáleží na tom, koho som porazil a kto sa turnaja zúčastnil a nezúčastnil,“ dodal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Daria Kasatkinová, WTA San Jose

Štátne vyznamenanie pre Kasatkinovú, ktorá priznala vzťah so ženou: Poslanec dumy zúri, žiada jeho zrušenie

MOSKVA – Poslanec ruskej Štátnej dumy Roman Terjuškov nesúhlasí s udelením štátneho vyznamenania pre ruskú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

14 − eight =