Home Audio/video VIDEO Kanadská obhajkyňa sa dočkala podpory od súperky: Krásne gesto plné súcitu

Bianca Andreescuová

MONTRÉAL – Tuniská tenistka Ons Jabeurová postúpila už do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Montreale. V osemfinále zdolala druhú nasadenú domácu Kanaďanku Biancu Andreescuovú 6:7 (5), 6:4, 6:1.

Súcitná podpora od súperky

Turnajová dvojka a najväčšia domáca nádej síce vyhrala úvodný set v tajbrejku, ale opäť počas zápasu bojovala so zranením. V druhom sete si musela vyžiadať lekárske ošetrenie a za stavu 7:6, 3:4 a 40:40 na podaní skončila bezmocne sediac na kurte s bolestivou grimasou na tvári.

To jej tuniská súperka nenechala len tak a okamžite sa pobrala súcitne na druhú stranu kurtu za rivalkou, ktorej sa snažila pomôcť súcitnými slovami. Sympatická Kanaďanka si následne musela vyžiadať lekárske ošetrenie, ale bývalá svetová štvorka už duel do víťazného konca dotiahnuť nedokázala.

Ons Jabeurová
Ons Jabeurová (Foto: TASR/AP – Paul Chiasson)

Na tuniskú hviezdu nestačila

Tuniská hviezda získala s aktuálnou svetovou osmičkou druhý set po triumfe 6:4 a v rozhodujúcom dejstve už Kanaďanka, ktorá na domácej pôde obhajovala triumf z Toronta z roku 2019, absolútne na súperku nestačila. Víťazka US Open z roku 2019 v ňom uhrala len jedinú hru a s domácim publikom sa rozlúčila už v osemfinále.

Zdroj: ts, TASR