Home Audio/video VIDEO Kovalík otočil duel s ruským súperom: Klein, Martin a Horanský na Kooperativa Bratislava Open skončili

VIDEO Kovalík otočil duel s ruským súperom: Klein, Martin a Horanský na Kooperativa Bratislava Open skončili

by Majo Malinovský
Jozef Kovalík

BRATISLAVA – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Kooperativa Bratislava Open. V úvodnom kole zdolal Rusa Jevgenija Donskoja v troch setoch 6:7 (5), 6:2 a 6:2.


Horanský aj Martin dohrali

Filip Horanský
Filip Horanský (Foto: TASR – Pavel Neubauer)

Nedarilo sa Filipovi Horanskému, vlaňajší semifinalista prehral s Rusom Alexandrom Ševčenkom 2:6, 4:6. Prvé kolo bolo konečnou stanicou aj pre Lukáša Kleina, ktorý podľahol Maďarovi Fábiánovi Maroszánovi 2:6, 4:6.

Na úvodnej prekážke stroskotal aj štvrtý nasadený Andrej Martin, ktorý skončil na rakete Čecha Dalibora Svrčinu po výsledku 3:6, 4:6. Martin po stretnutí uviedol, že bol na tom fyzicky zle keďže v noci namiesto spánku musel riešiť žalúdočné problémy.

VIDEO Djokovič, Federer alebo Nadal? Alex Molčan v zaujímavom rozhovore prezradil aj komu fandí z veľkej trojkyKovalík to zvládol

Kovalík v prvom sete zmazal manko 1:3 a za stavu 5:4 pri podaní súpera nevyužil tri setbaly. Rozhodnúť musel až tajbrejk, v ktorom Donskoj otočil štyrmi fiftínmi za sebou z 3:5 na 7:5 a ziskal úvodné dejstvo. V ďalšom priebehu už dominoval slovenský daviscupový reprezentant a postúpil do ďalšieho kola. V boji o štvrťfinále sa stretne s ôsmym nasadeným Dmitrijom Popkom z Kazachstanu.

Jozef Kovalík
Jozef Kovalík (Foto: TASR – Pavel Neubauer)Laaksonena nahradil Wessels

Pre zranenie sa z bratislavského challengeru na poslednú chvíľu odhlásil najvyššie nasadený Švajčiar Henri Laaksonen. V “pavúku” ho nahradil lucky loser Louis Wessels z Nemecka, ktorý v 1. kole vyradil Brazílčana Matheusa Pucinelliho de Almeidu po veľkom boji 6:7 (0), 6:4, 7:6 (5). Ďalej ide aj Rus Jevgenij Karlovskij, ktorý bude súper Norberta Gombosa v 2. kole.

dvojhra – 1. kolo: Dalibor Svrčina (ČR) – Andrej MARTIN (SR-4) 6:3, 6:4, Fábián Maroszán (Maď.) – Lukáš KLEIN (SR) 6:2, 6:4, Alexander Ševčenko (Rus.) – Filip HORANSKÝ (SR) 6:2, 6:4, Jozef KOVALÍK (SR) – Jevgenij Donskoj (Rus.) 6:7 (5), 6:2, 6:2, Vít Kopřiva (ČR-7) – Daniel Dutra de Silva (Braz.) 7:6 (7), 7:6 (4), Riccardo Bonadio (Tal.) – Zdeněk Kolář (ČR-5) 6:2, 6:2, Dmitrij Popko (Kaz.-8) – Oleg Prihodko (Ukr.) 4:6, 6:2, 6:2, Louis Wessels (Nem.) – Matheus Pucinelli de Almeida (Braz.) 6:7 (0), 6:4, 7:6 (5), Jevgenij Karlovskij (Rus.) – Mirza Bašič (BaH) 6:3, 6:3

Zdroj: TASR, ts, Bratislava Open Challenger

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + 11 =