Home Audio/video VIDEO Kovalík nevídaný obrat nedotiahol: Slovenský bojovník na titul v Parme nedosiahol

Jozef Kovalík, Parma challenger

PARMA – Slovenský tenista Jozef Kovalík nezískal titul na challengerovom turnaji v Parme (dotácia 134.920 eur, antuka vonku).

V nedeľnom finále dvojhry prehral s Kazachom Timofejom Skatovom v troch setoch 5:7, 7:6 (2) a 4:6. Duel trval tri hodiny a 10 minút.

FOTO Slovenská fantázia! Klein dobyl podujatie v Španielsku a posunie sa na svoje rebríčkové maximum

Hrozil mu kanár, ale…

Kovalík v rozhodujúcom sete prehrával po dvoch stratených podaniach už hrozivo 0:5 a vo vzduchu visel kanár, ale slovenský tenista zabojoval a po dvoch brejkoch dotiahol na 4:5, bohužiaľ ďalšou stratou podania už skóre v treťom sete nedokázal vyrovnať.

dvojhra – finále: Timofej Skatov (Kaz.) – Jozef KOVALÍK (SR) 7:5, 6:7 (2), 6:4