Alexander Bublik
Alexander Bublik (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

VIDEO Kontroverzný ruský rodák neostal nič dlžný svojej povesti: Za nepochopiteľný úder vo finále schytal piskot

MÉTY – Taliansky tenista Lorenzo Sonego sa stal víťazom dvojhry na halovom turnaji ATP v Métach. Vo finále zdolal siedmeho nasadeného Kazacha Alexandra Bublika 7:6 (3), 6:2.


Kontroverzný ruský rodák ale opäť potvrdil svoju povesť nevyspytateľného hráča, ktorý na kurte veľakrát prekvapí nie len súpera, ale aj fanúšikov a inak tomu nebolo ani vo finálovom súboji.

VIDEO Alexander Bublik v konflikte s rozhodcom: Si tenista?

Vo vypätej situácii nepochopiteľný úder

Aj keď bojoval o titul a prvý set stratil v tabrejku, v druhom už prehrával 1:3 a na vlastnom podaní 30:40, aj tak si dovolil úder, ktorý sa bežne na kurtoch nevidí a za jeho realizáciu si následne vyslúžil piskot francúzskych fanúšikov.Po kvalitnom servise mohol smečom na sieti zakončiť Sonega a odvrátiť Talianov brejkbal, ale namiesto nekompromisného ukončenia výmeny zvolil Bublik otočenie rakety a loptičku zahral rukoväťou, čo sa mu napokon kruto vypomstilo a výmenu napriek náročnej situácii vyhral Sonego.

Nespravil to prvýkrát

Bublik podobnú vylomeninu nepredviedol na okruhu ATP prvýkrát, na tohtoročnom podujatí v americkom Miami si niečo podobné dovolil vo výmene s Ruudom, vtedy ale napokon po nekompromisnom smeči slávil úspech Kazach.Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Tereza Mihalíková

Slováci v akcii: Nedeľa 1. októbra

BRATISLAVA – Dnes bude v akcii až 23 slovenských zástupcov. Mihalíková v debli v Pekingu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − 5 =