Home Audio/video VIDEO Previnil sa voči pravidlám? Kontroverzný moment na Turnaji majstrov rozhodil Medvedeva

TURÍN – Daniil Medvedev zvíťazil v utorok aj vo svojom druhom dueli na Turnaji majstrov. Obhajca titulu ako nasadená dvojka zdolal v červenej skupine práve trojku “pavúka” Nemca Zvereva 6:3, 6:7 (3) a 7:6 (6).

Foot fault?

Vypätý súboj dvoch skvelých hráčov priniesol v tajbrejku druhého setu kontroverzný okamih, kedy za stavu 1:1 čiarový rozhodca zahlásil podávajúcemu ruskému hráčovi “Foot fault” a Medvedev si zažiadal o kontrolu priestupku prostredníctvom videotechniky, ktorá tiež jednoznačne nepreukázala či sa voči pravidlám previnil alebo nie.

Pískajúce publikum a palec dole

Pískajúce publikum a palec dole od Medvedeva priniesli do tuhého boja silné emócie a dovtedy neochvejný Rus razom začal strácaŤ pôdu pod nohami. V ďalšom priebehu tajbrejku už uhral len dva body a Zverev si triumfom 7:3 vynútil rozhodujúci tretí set. Ten opäť musel rozhodnúť až tajbrejk, ktorý sa ale stal korisťou ruského favorita a obhajca titulu.

Alexander Zverev
Alexander Zverev (Foto: TASR/AP – Luca Bruno)

“Alex skvele podával, bolo to veľmi vyrovnané. Rovnako bol vyrovnaný aj tretí set, ktorý som však našťastie v tajbrejku zvládol,” povedal Medvedev, ktorý po zápase priznal, že ho kontroverzný moment na istý čas vyviedol z rytmu.

Zdroj: ts, TASR