Home BTZ VIDEO Kližan v semifinále neuspel: Majstrovstvá v tenise mužov a žien spoznali mená finalistov

VIDEO Kližan v semifinále neuspel: Majstrovstvá v tenise mužov a žien spoznali mená finalistov

by lp
Juraj Masár

BRATISLAVA – V stredu 7. júna 2023 boli na programe Majstrovstiev v tenise mužov a žien 2023 v petržalskom klube TK Jednotka aj semifinálové zápasy dvojhry žien a mužov a po nich duely štvorhry.


Finalistkami dvojhry sa stali Vanda Vargová a Laura Svatíková. Do finále mužov postúpil ako prvý Juraj Masár, ktorý zdolal Martina Kližana 6:3, 6:4 a potom Tomáš Líška, ktorý vyradil Norberta Marošíka.

Slovenská tenistka Vanda Vargová (20) postúpila ako prvá do finále dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023. V stredajšom semifinále zdolala Elu Beláňovú z domáceho klubu TK Jednotka 6:1, 6:1.

“Mala som pocit, že súperka v semifinále bola premotivovaná. Chcela vyhrať silou-mocou, takže urobila dosť nevynútených chýb, čo mi veľmi pomáhalo. To bolo v zápase kľúčové,“ povedala Vargová po postupe. Vo štvrtkovom finále, ktoré bude vysielať vo štvrtok, tak ako ostatné zápasy v priamom prenose televízia JOJ Šport, si zahrá s Laurou Svatíkovou. “Mne je jedno, proti komu budem hrať. Budem sa snažiť vyhrať. Súperky si nevyberiem,“ dodala Vargová.Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Vandou Vargovou po postupe do finále dvojhry:

Laura Svatíková (29) postúpila do finále dvojhry, keď v semifinále zdolala 6:3, 6:2 iba 14-ročnú Natáliu Kročkovú z EMPIRE Tennis Academy. “Počas zápasu som sa cítila veľmi fajn. Súperka bola naozaj solídna. Na to, že má iba 14 rokov, má perfektnú hru. Na kurte je veľmi pokojná, nerozčuľovala sa, ako sa to deje na zápasoch iných hráčok. Dokázala sa sústrediť, bojovala do poslednej lopty,“ pochválila Svatíková Kročkovú.

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Laurou Svatíkovou po víťazstve v semifinále dvojhry:

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor s Natáliou Kročkovou po prehre v semifinále dvojhry:Kližan v semifinále nestačil na Masára, Líška zdolal Marošíka

Juraj Masár (30) postúpil do finále dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023 v petržalskom klube TK Jednotka. V semifinále dvojhry zdolal v stredu Martina Kližana (33) po výsledku 6:3, 6:4. “Najväčší rozdiel bol v našom servise. Ja som servoval normálne, on nemohol. Ale výmeny zozadu boli viac menej vyrovnané. Vedel som, že Kližo hrá lepšie z forhendu. ale nechcel som nejako špekulovať, ale hrať svoju hru,“ povedal Masár, ktorý nastúpi vo štvrtok proti Tomášovi Líškovi.

Neuspel ani vo štvorhre

Kližan následne neuspel ani v boji o deblové finále, keď s predsedom BTZ Petrom Miklušičákom nezvládli dramatický semifinálový súboj s dvojicou Líška/Ursu. Tento pár v zajtrajšom finále zabojuje o deblový titul s duom Čierny/Marošík.

V ženskom finále na seba narazia dvojice Lacková/Vargová verzus Beláňová/Šramková.

Zajtrajší program na kurtoch TK Jednotka:

Zdroj: lp

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

six − 3 =