Home Audio/video VIDEO Klein bojoval, ale na kvalitného Nemca vo výbornej forme to nestačilo: V Bieli končí po trojsetovej bitke

Lukáš Klein, Peugeot Slovak Open 2020

BIEL – Slovenský tenista Lukáš Klein vypadol v prvom kole na challengerovom turnaji v Bieli. V úvodnom zápase nestačil na favorizovaného Nemca Morainga, ktorému podľahol po vyrovnanom priebehu 7:5, 4:6, 4:6.

Obaja tenisti vstúpili do zápasu podľa očakávania, od úvodu dominovali na oboch strán kurtu prevažne servisy. V siedmej hre prišiel Klein prvýkrát o podanie, brejk favorizovaný Nemec aj potvrdil, ale od stavu 5:3 prehral prekvapivo štyri gemy v rade. Po obrate viedol slovenský tenista po 38 minútach 1:0.

Druhé dejstvo malo podobný priebeh, Moraing znovu viedol o brejk, ale Klein sa mohol dostať späť do boja o druhý set, ale v ôsmej hre nevyužil tri brejkbaly. Koncovku si skúsený Nemec postrážil a bolo vyrovnané.

V rozhodujúcom sete bol náš tenista na riterne podstatne nebezpečnejší, do stavu 3:3 nevyužil tri brejkbalové príležitosti, začo bol následne potrestaný. V siedmej hre stratil podanie, o dva gemy neskôr odvrátil štyri mečbaly, ale ani to mu nepomohlo k tomu, aby zápas výraznejšie zdramatizoval. Vo výbornej forme hrajúci Moraing kľúčový gem zvládol a postúpil do osemfinále.

Moraing (175.) hrá v posledných týždňoch vo výbornej forme, pred dvomi týždňami triumfoval na antukovom turnaji v rakúskom Tullne. Minulý týždeň dokráčal na halovom turnaji v Rennes až do finále, kde nestačil na ďalšieho vo forme hrajúceho Francúza Bonziho, ktorý triumfoval už na treťom turnaji v rade.