Jannik Sinner
Jannik Sinner (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

VIDEO Keď tenis ide bokom: Sinner v Ríme pri zachraňovaní fanúšika ukázal krásne športové gesto

RÍM- Domáca turnajová desiatka Jannik Sinner skončil v štvrťfinále v Ríme na rakete štvorky pavúka Gréka Stefanosa Tsitsipasa a poriadne vypätý duel so silnými emóciami a skvelou diváckou kulisou priniesol aj dramatický moment v hľadisku.


Po prehratom tajbrejku úvodného setu Sinner na podaní Gréka za stavu 2:5 čelil mečbalu, keď Tsitsipas bol vo výhode, ale zrazu dianie na kurte prerušil hlasný piskot ozývajúci sa z tribún štadióna. Aj napriek vypätému stavu domáci tenista prestal pokračovať v hre, spozornel a začal sa zaujímať o to, čo sa v hľadisku vlastne deje.

Následne aj s rozhodcom zistili, že ide o fanúšika, ktorému prišlo zle a domáci tenista neváhal pomôcť s rýchlym dodaním vody záchranárom, ktorí sa snažili divákovi v hľadisku pomôcť. Celý zásah prerušil záver štvrťfinálového súboja na viac ako desať minút a kým Tsitsipas sa plne koncentroval na uzavretie postupu, Sinner celý čas pozorne sledoval, ako záchranná akcia fanúšika v hľadisku prebieha.Situácia skončila transportom postihnutého zo štadióna, odkiaľ zasahujúcich zdravotníkov vyprevadil potlesk fanúšikov aj Sinnera. Ten zápas už otočiť nedokázal a s domácim turnajom sa tak rozlúčil pred bránami semifinále.

https://www.youtube.com/watch?v=nXL7ZflloGc

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Piatok 27. januára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví dvojica slovenských zástupcov. Jamrichová o deblový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + 18 =