Home Audio/video VIDEO Plíšková so svetovou jednotkou podávala na výhru: Bartyová ušla hrobárovi z lopaty

Karolína Plíšková

STUTTGART – Najvyššie nasadená austrálska tenistka Ashleigh Bartyová sa stala prvou semifinalistkou dvojhry na turnaji WTA v Stuttgarte. Vo štvrťfinále vyradila šestku “pavúka” Češku Karolínu Plíškovú 2:6, 6:1, 7:5.

Plíšková, ktorá je v aktuálnom rebríčku na deviatej priečke, tak nenadviazala na osemfinálový triumf s víťazkou Roland Garros z roku 2017 Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska i keď duel so svetovou jednotkou Češka rozohrala skvele.

V prvých piatich hrách úvodného setu si obidve tenistky na antuke v hale držali podanie a v šiestej sa do vedenia 4:2 dostala Plíšková, potom čo svetovú jednotku zlomila na 30. Bartyová vzápätí na podaní súperky zahodila až tri brejkbaly a následne pykala, keď Plíšková zakončila set ďalším brejkom a za polhodinku vyhrala 6:2.

Austrálska favoritka ale do druhého setu nastúpila ako víchor, keď čistou hrou hneď zobrala Plíškovej podanie a keď v piatej a siedmej hre pridala ďalšie dva brejky, druhý set podobne ako Češka získala hladko za polhodinu – 6:1.

Plíškovú ale hladká prehra v druhom dejstve vôbec nerozhodila a po čistej hre v druhom geme vzápätí zobrala Austrálčanke podanie a ujala sa v rozhodujúcom sete vedenia 2:1. V štvrtej hre navyše úspešne odvrátila všetky tri brejkbaly Bartyovej a zdalo sa, že svetová jednotka to bude mať nesmierne náročné. Vo ôsmej hre opäť Plíšková na servise musela odvracať brejkbal tlačiacej Bartyovej, ale opäť bola úspešná a za stavu 5:4 podávala na víťazstvo v zápase. Kľúčová bola ale nasledujúca desiata hra, keď Bartyová piaty ponúknutý brejkbal premenila na brejk a strata servisu Plíškovú rozhodila. Po čistej hre na podaní svetovej jednotky si prehrala ďalší servis na 30 a Bartyová sa po obrate a triumfe 7:5 v rozhodujúcom sete radovala z postupu do semifinále, kde ju môže preveriť ďalšia česká tenistka Petra Kvitová, ktorú v štvrťfinále čaká súboj so Svitolinovou.

Zdroj: ts, TASR