Lesia Curenková (Foto. TASR)

VIDEO Jeden z najhorších zápasov sezóny? Toto naozaj nechcete, bol to len cirkus, tvrdia fanúšikovia

HUA HIN – Bol by to zápas, ktorý by za normálnych okolností zostal pravdepodobne bez povšimnutia. Duel druhého kola na turnaji v thajskom Hua Hine medzi favorizovanou Ruskou Annou Kalinskou a ukrajinskou súperkou Lesiou Curenkovou ponúkol zápas, ktorý nebol zrovna ašpirantom na tenisovú šou. Po viac ako dvoch hodinách tvrdého boja nakoniec slávila postup po setoch 6:0, 6:7 a 6:4 Ukrajinka, fanúšikovia však mali jasno.


„Jeden z najhorších zápasov, aké som kedy videl,“ napísal jeden z nich na sociálnych sieťach a nebol sám.

Do boja o štvrťfinále turnaja kategórie „250“ nastupovala ako favoritka 24-ročná Kalinská, ktorá aktuálne okupuje 53. priečku v rebríčku WTA. Jej o deväť rokov staršia súperka Lesia Curenková však ukázala, prečo pred tromi rokmi patrila do tretej desiatky. Svoju ruskú súperku nenechala v prvom sete získať ani gem a vyhrala ho 6:0.

Totálny tenisový zmar na podaní od oboch tenistiek priniesla až druhá sada. Tú nakoniec v tajbrejku vyhrala Kalinská, podstatne zaujímavejší údaj ale priniesla skutočnosť, že z dvanástich odohraných gemov si svoj servis udržali obe hráčky len v dvoch prípadoch. Ruske sa to podarilo až za stavu 5:4 pre Curenkovovú, v tej dobe mala za sebou sedem prehraných gemov pri vlastnom podaní.

A ani záverečné dejstvo zrovna reklamou na tenis nebolo. Trápiace sa tenistky naďalej veselo prehrávali jedno podanie za druhým. O chlp istejšia však nakoniec bola ukrajinská tenistka, ktorá záverečný set získala pomerom 6:4.„Toto naozaj nechcete, bol to len cirkus,“ „ocenil“ výkon oboch hráčok jeden z fanúšikov na sociálnych sieťach. A ostatní sa pridali. „Konečne je po všetkom, bol to jednoznačne najhorší zápas roka. Nič ho nemôže prekonať.“

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, ATP Dubaj

Tsurenkovej kouč páli do Djokoviča: Otvorene a hlúpo podporuje Rusov!

Tréner Lesie Tsurenkovej Nikita Vlasov obviňuje Novaka Djokoviča z toho, že podporuje Rusov. Otvorene a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

6 + eleven =