Home Audio/video VIDEO Je definitívny koniec! Dominic Thiem odohral posledný zápas na okruhu ATP

VIDEO Je definitívny koniec! Dominic Thiem odohral posledný zápas na okruhu ATP

Dominic Thiem

VIEDEŇ – Rakúsky tenista Dominic Thiem sa rozlúčil s profesionálnou kariérou prehrou v 1. kole dvojhry na halovom turnaji ATP vo Viedni. Domáci hráč podľahol v utorok Talianovi Lucianovi Darderimu 6:7 (6), 2:6.

Thiem odohral už v nedeľu rozlúčkový exhibičný zápas s Nemcom Alexandrom Zverevom. Po ňom potvrdil, že turnaj vo Viedni, kde štartoval na základe voľnej karty, bude jeho posledný v kariére. Tridsaťjedenročný Rakúšan vybojoval na okruhu ATP dokopy 17 titulov. Jeho kariéru poznačilo vážne zranenie zápästia, ktoré utrpel v roku 2021. Aj keď sa o rok neskôr vrátil na súťažné kurty, nedokázal už obnoviť niekdajšiu formu a v máji 2024 oznámil, že po tejto sezóne skončí s aktívnou činnosťou.

Darderiho čaká v 2. kole Brit Jack Draper, ktorý ako nasadená sedmička zvíťazil nad Japoncom Kei Nišikorim 7:6 (5), 7:5.

Ďalej aj de Minaur a Kecmanovič

Do 2. kola vo Viedni sa prebojoval Austrálčan Alex de Minaur, v pozícii nasadenej dvojky zdolal Nemca Jana-Lennarda Struffa po trojsetovom boji 2:6, 6:2, 6:2. Ďalej postúpil aj Srb Miomir Kecmanovič, ktorý vyradil Mariana Navoneho z Argentíny po setoch 6:2, 6:4. V 1. kole uspel aj Američan Frances Tiafoe, piaty nasadený hráč zvíťazil nad Britom Cameronom Norriem 6:4, 7:6 (4).

dvojhra – 1. kolo: Miomir Kecmanovič (Srb.) – Mariano Navone (Arg.) 6:2, 6:4, Alex de Minaur (Austr.-2) – Jan-Lennard Struff (Nem.) 2:6, 6:2, 6:2, Marcos Giron (USA) – Alex Michelsen (USA) 7:6 (4), 6:3, Frances Tiafoe (USA-5) – Cameron Norrie (V.Brit.) 6:4, 7:6 (4), Gael Monfils (Fr.) – Quentin Halys (Fr.) 7:6 (5), 6:3, Luciano Darderi (Tal.) – Dominic Thiem (Rak.) 7:6 (6), 6:2, Lorenzo Musetti (Tal.-6) – Lorenzo Sonego (Tal.) 6:3, 6:2