Home Audio/video VIDEO Ivaniševič o Djokovičovom zdravotnom stave: Bol som vystrašený, ktokoľvek iný by sa z turnaja odhlásil

VIDEO Ivaniševič o Djokovičovom zdravotnom stave: Bol som vystrašený, ktokoľvek iný by sa z turnaja odhlásil

by Roderik Pastier
Novak Djokovič, Goran Ivaniševič

MELBOURNE – Na tohtoročnom Australian Open stratil jediný set, no napriek tomu desaťnásobný šampión prvého grandslamu sezóny Novak Djokovič a jeho tréner Goran Ivaniševič hovoria o najťažšom a najemotívnejšom triumfe na turnajoch veľkej štvorky. Podľa Ivaniševiča by sa drvivá väčšina iných hráčov s podobnými problémami, aké má jeho zverenec, vzdala dávno pred finále v Melbourne.


Výbuch Djokovičových silných emócií bezprostredne po víťaznom finále dal jasne najavo, ako veľmi rodák z Belehradu prežíva tohtoročné ťaženie. “Len môj tím a moja rodina vedia, čím som si prešiel. Vzhľadom na okolnosti by som povedal, že je to najväčšie víťazstvo mojej kariéry,” priznal 22-násobný grandslamový šampión.

Jeho tréner potom prezradil, akým ťažkostiam Djokovič čelil. Už počas zápasu tretieho kola s Grigorom Dimitrovom sa hovorilo, že jeho ďalšia cesta turnajom je vážne ohrozená. “Neviem, či 100, ale určite 97 percent hráčov by po tom, čo videli vyšetrenie magnetickou rezonanciou, išlo rovno do kancelárie rozhodcu a odstúpilo z turnaja,” povedal Ivaniševič novinárom.

“Ale on to neurobil. Je z iného vesmíru. Jeho mozog funguje úplne inak. Dal do toho všetko. To som naozaj nečakal. Úprimne, bol som šokovaný,” pokračoval chorvátsky tréner a bývalý wimbledonský šampión a dodal, že počas tretieho setu spomínaného duelu s Dimitrovom bol pri pohľade na svojho zverenca “veľmi vystrašený”.

Srbský tenista odohral väčšinu turnaja s natiahnutým stehenným svalom. V zápasoch však pohyb hráča nebol takmer vôbec ovplyvnený jeho zdravotnými obmedzeniami. Po dueli s Alexom Minaurom prezradil, že hral pod liekmi proti bolesti. Aj napriek tomu sa objavili špekulácie, že jeho slová o zranení boli len taktické.Djokovič takéto obvinenia rázne odmietol. V semifinále a finále sa musel zmieriť aj s neprítomnosťou svojho otca na tribúne, ktorý sa po dlhých diskusiách s fanúšikmi s podobizňami ruského diktátora Vladimira Putina radšej vzdal ďalšej osobnej účasti na turnaji.

“Neprítomnosť otca na tribúne bola pre neho ťažká. V semifinále proti Tommymu Paulovi bol veľmi emotívny, za stavu 5:1 v prvom sete sa trochu zrútil, čo sa mu takmer nikdy nestáva. Ale stalo sa a našťastie sa mu nakoniec podarilo vyhrať celý turnaj. Stále sa o ňom dozvedám nové veci, je čoraz bláznivejší. Ten chlap je neuveriteľný. Myslím si, že môže hrať na najvyššej úrovni ešte dva alebo tri roky,” dodal Ivaniševič.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

Riaditeľ Australian Open so šokujúcim odhalením: Je ťažké uveriť, že to, čo Djokovič dokázal, sa mu podarilo s takýmto zranením 1 februára, 2023 - 2:24 pm

[…] VIDEO Ivaniševič o Djokovičovom zdravotnom stave: Bol som vystrašený, ktokoľvek iný by sa z t… […]

Reply

Leave a Comment

6 + fourteen =