Home Audio/video VIDEO Iba 15-ročná Jamrichová získala prvé body do rebríčka WTA: Určite sa budem dostávať aj na ženské turnaje

VIDEO Iba 15-ročná Jamrichová získala prvé body do rebríčka WTA: Určite sa budem dostávať aj na ženské turnaje

by Majo Malinovský
Renáta Jamrichová, Trnava

TRNAVA – Talentovaná pätnásťročná slovenská tenistka Renáta Jamrichová neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji EMPIRE Women’s Indoor v Trnave.


Najvyššie nasadenej Číňanke Sin-jü Wang podľahla 4:6, 3:6. Napriek piatkovej prehre bolo podujatie s dotáciou 60.000 USD pre ňu mimoriadne úspešné.    

Renáta Jamrichová, W60 EMPIRE Women's Indoor 2022, Trnava
Renáta Jamrichová (Foto: TASR – Lukáš Grinaj)

Hráčka Národného tenisového centra sa hneď pri svojom prvom štarte medzi ženami prebojovala medzi elitnú osmičku. Po dvoch víťazstvách v kvalifikácii vyradila v hlavnej súťaži dve krajanky Radku Zelníčkovú a Rebeccu Šramkovú. Jamrichová hodnotí vystúpenie v Trnave ako veľmi pozitívnu skúsenosť.Už v nedeľu odchádza do Španielska

“Počas celého turnaja sa mi hralo veľmi dobre, veľmi kvalitne som servovala. Cítila som sa v Trnave fajn, tento povrch mi veľmi vyhovuje. Získala som prvých 15 bodov do rebríčka WTA a určite sa budem dostávať aj na ženské turnaje, čo je super, že nebudem musieť chodiť cez kvalifikácie. Stále som však v juniorskom rebríčku a už v nedeľu odchádzame na dva turnaje do Španielska,” uviedla Jamrichová, ktorá je zlatá medailistka z tohtoročného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYPF) v Banskej Bystrici.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − two =