Home Audio/video VIDEO Hráči nechápali, diváci sa zabávali: Bizarná medzikurtová výmena narušila priebeh zápasov v Montreale

Albert Ramos-Viňolas, Montreal

MONTREAL – Poriadne bizarnú situáciu priniesla na turnaji ATP v kanadskom Montreale dvojica duelov na kurtoch číslo 5 a 9, ktoré od seba oddeľovala len jediná stena.

Na kurte číslo päť bojovala dvojica Santiago González a Andres Molteni s favorizovaným párom Robert Farah a Juan Sebastián Cabal. Za stavu 2:1 a 15:15 v úvodnom sete na podaní Faraha s Cabalom sa loptička po smečovanom zakončení na sieti odrazila vysoko do výšky a preskočila cez jedinú stenu oddeľujúcu kurt od kurtu číslo deväť.

Na tom práve v tom istom čase bojovali v druhom sete za dôležitého stavu 6:4, 2:0 a *40:30 v prospech Španiela Albert Ramos-Viňolas a argentínsky súper Diego Schwartzman. Zatúlaná loptička na kurte číslo deväť spôsobila chaos a rozhodca rozohratú výmenu okamžite prerušil a nariadil opakovanie. To do výraznej miery pomohlo Argentínčanovi, ktorý zo stavu 30:40 dokázal napokon súpera brejknúť a dosiahnuť na ribrejk i keď Španiel si už víťazstvo v zápase napokon aj tak nenechal ujsť (6:4, 6:2).

Ramos loptičku poslal naspäť na kurt odkiaľ prišla a to spôsobilo ďalší chaos, tentokrát na kurte číslo päť, kde mali rozohratú výmenu spomínaní deblisti. Aj tí ju museli pochopiteľne opakovať i keď Cabal s Farahom už mali fiftín prakticky vo vrecku.

Hlasný smiech na bizarnej situácii sa zabávajúceho publika zmiatlo aktérov na kurte číslo päť a omylom tak poslali vlastnú loptičku opäť na susedný kurt. Vtedy už zasiahol empajrový rozhodca na kurte číslo deväť, ktorý rezolútne stiahol problémovú loptičku z hry a ukončil tým poriadne bizarnú medzikurtovú výmenu.

Zdroj: ts, Tennis TV