Home Audio/video VIDEO Hororové zranenie českého talentu na United Cupe: Zápas proti favoritovi mal výborné rozohraný, potom…

Tomáš Macháč

SYDNEY – Českí tenisti sa na United Cupe o senzačný obrat proti favoritom z USA nepostarali. Šancu na zvrat vykresala po výbornom výkone Petra Kvitová, ktorá zdolala svetovú trojku Jessicu Pegulaovú. Nádej definitívne zhasla po tom, čo Tomáš Macháč vinou zranenia skrečoval zaujímavo sa vyvíjajúci duel s Tiafoem.

Petra Kvitová (16.) vstúpila do novej tenisovej sezóny veľmi cenným skalpom. Na tímovom United Cupe v Sydney zdolala za rovné dve hodiny po setoch 7:6(6) a 6:4 svetovú trojku Jessicu Pegulaovú a znížila stav série na 1:2.

Prvý set bol ako na hojdačke. Kvitová za stavu 5:4 nepremenila na príjme celkovo šesť setbalov, aby následne prvýkrát v zápase prišla o servis a prehrávala 5:6 0-40. Česká tenistka odvrátila štyri setbaly, dostala sa do tajbrejku, v ktorom sa blysla ďalším obratom z 3:6 na 8:6. Do druhého dejstva Kvitová vstúpila dvomi brejkmi v rade a napriek miernym komplikáciám doviedla duel do víťazného konca.

Macháča zastavilo hororové zranenie

Veľmi nešťastnú premiéru si na United Cupe odbil Tomáš Macháč (97.). 22-ročný Čech hral v Sydney fantastický zápas a bol krôčik od toho, aby dostal favorizovaného Francesa Tiafoeho (19.) do rozhodujúceho setu. Za stavu 3:6 a 4:2 sa ale Macháč nepríjemne zranil, keď si pri reakcií na úder do protipohybu podvrtol členok a skončil na zemi. Na kurt bol privolaný fyzioterapeut, na prvý pohľad to vyzeralo, že by mohol v dueli pokračovať, po konzultácií so zvyškom tímu však duel skrečoval .