Home Audio/video VIDEO Horanský vedenie v derby neudržal: Vo Francúzsku skončil na rakete českého kvalifikanta

Filip Horanský

CHERBOURG – Slovenský tenista Filip Horanský nezvládol úvodné vystúpenie na halovom podujatí vo francúzskom Cherbourg s celkovou dotáciou 45 730 eur, keď skončil na rakete českého kvalifikanta Jonáša Forejteka.

Slovenský tenista pritom do súboja s českým favoritom vstúpil dobre, keď v piatej aj siedmej hre ako prvý dokázal brejknúť súpera a vypracoval si pohodlné vedenie 5:2. Aj keď hneď vzápätí o podanie sám prišiel, set už dopodával do víťazného konca a za 32 minút sa radoval z triumfu 6:4.

V druhom sete už ale dominoval český hráč, ktorý sa v aktuálnom rebríčku ATP nachádza presne o sto pozícii nižšie ako Horanský (309./209.). Forejtek v druhej aj šiestej hre zobral Slovákovi servis a za 22 minút suverénne ovládol druhé dejstvo 6:1.

Aj do rozhodujúceho setu lepšie vstúpil český hráč, ktorý brejkol Horanského hneď v prvej hre a keďže jediný ďalší brejkbal v piatej hre na podaní Slováka nevyužil, o osude posledného dejstva a zároveň aj zápasu tak rozhodla práve prvá hra, v ktorej dosiahol na rozhodujúci brejk.

Forejtek, ktorý v dvojkolovej kvalifikácii vyradil Fanselowa a domáceho Guinarda, bude o štvrťfinále bojovať s víťazom zápasu Žuk verzus Herbert.