Home Najdôležitejšie VIDEO Horanský v prvom finále Peugeot Tennis Tour: Druhé semifinále v Piešťanoch oneskoril výdatný dážď

VIDEO Horanský v prvom finále Peugeot Tennis Tour: Druhé semifinále v Piešťanoch oneskoril výdatný dážď

by Majo Malinovský

PIEŠŤANY – Piaty nasadený Lukáš Klein zdolal v sobotnom semifinále dvojhry na tenisovom turnaji HSC Cup v Piešťanoch jednotku podujatia Andreja Martina 6:2, 6:3. Vo finále sa stretne s Filipom Horanským, ktorý si poradil s Alexom Molčanom 6:3, 6:1.


Molčan semifinále nezvládol

Víťazovi predošlého turnaj Privatbanka Open Molčanovi duel nevyšiel, v prvom sete síce držal so súperom krok, ale v piatej hre stratil podanie, kým Horanský si udržal stopercentnú bilanciu a dobrý výkon potvrdil, keď premenil hneď prvý setbal. Druhý set bol jednoznačne v réžii Horanského, po dvoch brejkoch viedol už 4:0. Molčanovi sa podarilo už iba skorigovať na 1:5, brejkbal v siedmom geme nevyužil, a tak Horanský za 67 minút postúpil do finále.Pre Horanského to bude prvé finále v rámci Peugeot Tennis Tour 2020. “S Alexom trénujeme dosť často, takže je to vždy zložitejšie hrať proti niekomu, koho veľmi dobre poznám, dokonca máme aj rovnakého trénera. Mne ten zápas vyšiel na výbornú, Alex trochu kazil, ale z mojej strany to bol solídny výkon,” povedal Horanský pre web stz.sk.

Zdroj: STZ

Druhé semifinále pribrzdil výdatný dážď

Druhé semifinále začalo s výrazným oneskorením pre výdatný dážď. Obaja hráči si držali svoje podanie až do šiestej hry, keď Klein premenil tretí brejkbal, ktorý potvrdil čistou hrou. Za stavu 5:2 viedol 40:0, Martin zabojoval, no súper na štvrtý pokus dotiahol set do víťazného konca.V druhom sete sa dostal Martin do vedenia 2:1, keď zlomil Kleinov druhý servis, výhodu však nevyužil a vzápätí nechal súpera vyrovnať. Kľúčový moment nastal v ôsmom geme, keď Klein opäť získal brejkbal a následne bez komplikácii spečatil postup do finále.

“Hralo sa mi fajn. Jediné, s čím som mal problém, bolo využívanie šancí. Keď ma brejkol v druhom sete, tak som našťastie dokázal hneď kontrovať. Výsledok vyzerá jednoznačne, ale aj on mal svoje príležitosti a niekedy je to o pár loptičkách,” povedal pre portál Slovenského tenisového zväzu 22-ročný Klein, pre ktorého to bude už tretie finále v rámci série Peugeot Tennis Tour 2020.

Zdroj: STZ

Klein aj vo finále štvorhry

Klein sa prebojoval spolu s Filipom Poláškom aj do finále štvorhry, najvyššie nasadený pár sa v ňom stretne s dvojkami Krištofom Minárikom a Jánosom Feketem.

Lukáš Klein (SR-5) – Andrej Martin (SR-1) 6:2, 6:3

Filip Horanský (SR-2) – Alex Molčan (SR-4) 6:3, 6:1

Filip Polášek, Lukáš Klein (1) – Tomáš Líška, Martin Dobrý (3) 6:1, 6:2

Krištof Minárik, János Fekete (2) – Michal Novanský, Lukáš Pokorný 6:1, 3:6, 10:6

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven − 8 =