Home Audio/video VIDEO Horanský so Stachovským triumfovali v Bratislave: Vo finále zdolali favoritov bez straty setu

VIDEO Horanský so Stachovským triumfovali v Bratislave: Vo finále zdolali favoritov bez straty setu

by Roderik Pastier
Sergij Stachovskij, Filip Horanský

BRATISLAVA – Slovenský tenista Filip Horanský s Ukrajincom Sergijom Stachovským sa stali víťazmi štvorhry na bratislavskom challengri Peugeot Slovak Open. V sobotnom finále zvíťazili nad ukrajinsko-kazašským párom Denis Molčanov, Alexander Nedovjesov 6:4, 6:4.


Slovensko-ukrajinský pár mal výborný vstup do zápasu, keď už v tretej hre prelomil servis favoritov. Horanský so Stachovským si náskok počas celého setu udržiavali aj napriek tomu, že museli odvracať dokopy tri brejkbaly. Dôležitý servisgem v desiatom geme zvládli a ujali sa vedenia vo finálovom stretnutí.

Druhé dejstvo malo takmer identický scenár, Molčanov s Nedovjesovom prišli o podanie už v úvodnej hre a ani v tomto sete nenašli recept na výborný servis outsiderov zápasu. Skúsená dvojica si koncovku postrážila a po hodine a dvanástich minútach triumfovala.Horanský získal v NTC prvý deblový titul na ATP Challenger Tour, vo dvojhre vybojoval doposiaľ jedinú trofej v roku 2018 v Meerbuschi.

“Pre mňa to bol v debli výborný týždeň. So Stachim nám to od prvého zápasu sadlo. Poznáme sa dlho, ale ešte nikdy sme spolu nehrali na turnaji. V dôležitých momentoch sme dobre servovali. Určite je to pre mňa náplasť za nevydareného singla, v ktorom som prehral z mečbalov. Bol som z toho dosť mimo. Urobím všetko pre to, aby to o rok bolo v Bratislave lepšie aj vo dvojhre,” uviedol Horanský v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku turnaja.

Stachovskij žil v Bratislave desať rokov a v NTC sa cíti ako doma. “Teší ma, že som pomohol Filipovi k zisku prvého deblového titulu. Netušil som, že vo svojej zbierke ešte nemá ani jeden. Na kurte to tak vôbec nevyzeralo, pretože vo všetkých štyroch zápasoch hral ako odtrhnutý z reťaze. Na bratislavskom challengri hrám už od roku 2007, konečne sa mi na ňom podarilo triumfovať aspoň vo štvorhre,” povedal Ukrajinec.

štvorhra – finále:
Filip HORANSKÝ, Sergij Stachovskij (SR/Ukr.) – Denis Molčanov, Alexander Nedovjesov (Ukr./Kaz.) 6:4, 6:4

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × 1 =